На Сумщині ажіотаж і черги за паспортами

З кожним днем все більше жителів Сумської області хочуть мати закордонний паспорт. І це не дивно, адже, крім бажання відпочити влітку в екзотичних країнах, все більше людей замислюються про заробітки за кордоном.

Як повідомила керівниця Управління державної міграційної служби Сумської області Людмила Старцева, починаючи з червня 2017 року, кількість бажаючих оформити закордонні паспорти незмінно зростає. Тільки за 5 місяців цього року на Сумщині оформили 39 567 біометричних закордонних паспортів, що на 199% більше за аналогічний період минулого року, коли було зареєстровано 19876 заявок. Примітно, що вже цьогоріч жителі області оформили стільки ж паспортів, як і за минулий рік в цілому.

Такий ажіотаж пояснюють початком періоду відпусток. Підвищений попит триватиме до кінця літа. Трохи менше бажаючих у зимові місяці. Приблизно третина громадян, які хочуть скористатися безвізом, почали міняти свої старі документи на біометричні. Якщо раніше дітей записували в один із документів батьків, то тепер їм потрібно оформляти окремий паспорт.

Як стверджує фахівець управління, така кількість охочих вносить свої корективи в роботу міграційної служби, адже штатна кількість працівників, починаючи з 2014-го, коли оформлялося близько 20 тис. документів за рік, залишається незмінною.

З огляду на підвищення попиту міграційна служба розширила кількість місць, де можна оформити закордонний паспорт. Відтепер це можна зробити ву 20 підрозділах управління міграційної служби в Сумській області. З метою зручності в Ковпаківському районному відділі було впроваджено електронну чергу на оформлення документів. Зараз, за словами Людмили Старцевої, вирішується питання про запуск цього сервісу для жителів Зарічного району, а також в Ромнах, Конотопі та Шостці.

Щодо затримки, пов’язаної з друком бланків на поліграфкомбінаті, зараз така проблема все ще зберігається. Втім, завдяки тому, що в експлуатацію було введено додаткове обладнання, вдалося вирівняти терміни оформлення термінових біометричних закордонних паспортів до 10 днів. У нетерміновому режимі чекати доведеться близько 2,5 місяців. Тим, хто збирається на відпочинок до Туреччини, радять скористатися можливостями паспорта громадянина України у формі ID-карток.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах: