На Сумщині більше 30 учасників АТО зайнялися підприємницькою діяльністю

Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. За його словами, працевлаштування колишніх військових, які боронили рубежі України від російської агресії, є пріоритетом у роботі служби зайнятості Сумщини.

«У профорієнтаційних секторах базових центрів зайнятості та в приміщеннях військкоматів області наші спеціалісти розмістили нормативно-правові акти з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції, вказані телефони та адреси структур, з якими налагоджена співпраця у напрямку надання послуг. З травня минулого року за допомогою спільних зусиль обласного центру зайнятості та громадського фонду «Суми» у приміщенні обласного центру зайнятості діє інформаційно-консультаційний центр «під одним дахом». Із соціальними партнерами розроблений і виданий «Довідник соціальних послуг». У кожному центрі зайнятості відбулися міні-ярмарки вакансій, на яких роботодавці пропонували роботу демобілізованим військовослужбовцям», — говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

Він підкреслив, що з початку проведення АТО на Сумщині 114 демобілізованих військових знайшли роботу завдяки службі зайнятості. Статус безробітних призначено 778 учасникам АТО. З них отримали допомогу по безробіттю 710 чоловік.

Створено нові робочі місця шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності 31 особі. На ці потреби з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано 1,3 млн. грн.

З метою одержання цивільних професій 36 осіб підвищили кваліфікацію та проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості. Демобілізовані хлопці вивчали основи малого підприємництва, отримували фах водія автотранспортних засобів, операторів котельні тощо.

Забезпечена зайнятість за рахунок організації громадських та тимчасових робіт 38 учасникам АТО. Громадські роботи мали суспільно корисну спрямованість: благоустрій територій населених пунктів, зон відпочинку,  об’єктів соціальної сфери. Використано коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття у сумі 40 тис. грн.

Поділитися в соціальних мережах: