На Сумщині чоловік заразився небезпечною хворобою

Уже вдруге у поточному році в Шостці виявлено випадок захворювання на лептоспіроз. Як повідомляє Шосткинський міськрайвідділ «Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України», хворий заразився під час риболовлі на річці Десна. Діагноз підтверджений лабораторно.

Основним джерелом цієї інфекції у природі є гризуни, які виділяють збудника у зовнішнє середовище.

Людина може заразитися збудником лептоспірозу при купанні в забруднених лептоспірозом водоймах, при вживанні заражених харчових продуктів, при догляді за хворими тваринами або обвалюванні їх туш, через недотримання правил особистої гігієни. Мікроби потрапляють в організм людини не тільки через травний тракт, але і через пошкоджену шкіру, слизові оболонки рота, носа, очей.

Основним протиепідемічним заходом, методом боротьби з лептоспірозом є профілактичні дератизаційні роботи. Зниження обсягів дератизаційних робіт сприяє неконтрольованому зростанню чисельності мишоподібних гризунів і формуванню природних вогнищ інфекційних хвороб.

Кожен повинен пам’ятати про заходи особистої безпеки:

  • захист житла, харчових продуктів, питної води, від можливих забруднень продуктами життєдіяльності гризунів;

  • дотримання правил особистої гігієни при знаходженні в заболочених місцевостях, на риболовлі чи полюванні, купанні у водоймах, сіножаті, при догляді за хворою худобою.

Джерело: rama.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: