На Сумщині гривнею каратимуть продавців черемші й пролісків

Підсніжники, проліски, черемша, шафран та інші первоцвіти занесені до Червоної книги України. Торгувати цими рідкісними рослинами забороняє закон, – нагадують у Держекоінспекції Сумщини. 

Навесні, коли “зелені” браконьєри починають масово винищувати і продавати рідкісні квіти, екоінспектори проводять операцію “Першоцвіт”. Таким чином прагнуть припинити збір, перевезення і торгівлю рослинами, які нині на межі зникнення.

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу, – наголошують у Державній екологічній інспекції в Сумській області.

За незаконне придбання чи продаж рослин, що перебувають в межах територій і об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, теж каратимуть гривнею. За ці дії передбачений штраф від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією “зеленого” товару.

 Від 340 до 510 гривень  громадянам доведеться заплатити за  погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження), – роз’яснюють в екоінспекції Сумщини.

Якщо ж такі порушення вчинили посадові особи, то штраф становитиме від 510 до 850 гривень. При цьому в обох випадках ще й конфіскують незаконно добуте.

Традиційно до екорейдів долучаються громадські інспектори з охорони  довкілля, поліцейські, представники обласного управління лісового та мисливського господарства, громадських організацій та ЗМІ. Вони перевіряють ймовірні місця збору і продажу квітів, а також залізничні вокзали.

В екоінспекції Сумщини зазначають, що при виявленні порушень природоохоронного законодавства будуть складати адмінпротоколи, які потім спрямують до суду.

Джерело: tribuna.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: