На Сумщині кожен другий ліфт потребує капремонту

17

Про це під час апаратної наради при голові Сумської ОДА повідомив начальник управління ЖКГ, енергозбереження та паливно-енергетичного комплексу Сергій Луговий, повідомляє сайт облдержадміністрації.

«На Сумщині у житлових будинках є 1646 ліфтів, нормативний термін експлуатації з них вже відпрацювали 802, що становить понад 48% усього ліфтового господарства. Тобто кожен другий ліфт потребує ремонту або заміни деталей», — доповів чиновник.

За його словами, сьогодні не працюють 116 ліфтів по всій області, а це, у першу чергу, незручності для людей похилого віку, інвалідів, родин з малолітніми дітьми, ті ж ліфти, що працюють, на сьогодні несуть загрозу життю і здоров’ю людей.

Куратор галузі ЖКГ зазначив, що у 2017 році на ремонт ліфтів з місцевих бюджетів виділено майже 29 млн. гривень і вже відремонтовано 103 ліфти.  На жаль, через ряд певних причин не всі організації, що обслуговують ліфти, спроможні забезпечити належний ремонт і утримання ліфтів, і це призводить до того, що відремонтовані ліфти перестають працювати ледь не наступного дня.

«На сьогодні тільки 25% усіх ліфтів у місті Суми працюють законно і безпечно, інші – провокують аварії та нещасні випадки. У сфері експлуатації ліфтового господарства відсутня стратегія, рішення приймаються спонтанно, а кошти витрачаються на поточний та капітальний ремонт ліфтів, що дає змогу продовжити термін експлуатації лише на три роки. Таким чином, проблема нібито вирішується, але через 2-3 роки ми отримуємо значно більші проблеми», — підкреслив начальник управління Держпраці Юрій Семеног.

Натомість очільник області Микола Клочко зазначив, що міський бюджет має достатньо фінансових можливостей, щоб вирішити питання зі станом ліфтів. Він рекомендував виконавчим комітетам взяти під постійний контроль організацію роботи щодо ліфтів, не допускати до експлуатації ліфти, які не пройшли експертне обстеження і таких, що загрожують життю та здоров’ю людей.

Поділитися в соціальних мережах: