На Сумщині пасічники потерпають від «хімічної атаки» місцевого підприємця

Днями у селі Самотоївка Краснопільського району фермери обробили поля отруйними речовинами. Пасічники обурені, бо про це їх ніхто не попередив. Усі бджоли, що збирали там мед загинули. В живих залишились лише так звані «робочі». 

Петро Іванович потрапив до лікарні після тяжкої втрати. За одну ніч загинули сотні бджіл із його пасіки, яких він так любив і вирощував майже чверть століття.

«Фермер потравив соняшник. Після цього туди полетіли пчоли та потравилися. Мені стало зле, почало давити в сердці. Сьогодні я пішов до лікарні. Мене поклали в кардіологію», — розповідає пасічник Петро Биков.

Прихопивши із собою ліки, чоловік згодився показати нам свою пасіку у селі Самотоївка.

«Не знаю що і робити. Пасіка пропала, вона вже не відновиться після цього», — говорить пасічник.

32

Місцеві бджолярі впевнені: усі пасіки цього села постраждали від обробки поля. А зараз тільки розпочався медовий сезон. Родина Горенко у відчаї, адже бджоли десятки років були основним їхнім прибутком.

«У мене 200 бджолиних сімей. В мене рік накрився, я банкрот», — говорить пасічник Іван Горенко.

31

Втрати пасічників великі, адже кожна бджолина сім’я коштує приблизно півтори тисячі гривень.

Отримати коментар фермера нам не вдалося – телефони не відповідають. Натомість сільський голова нас запевнив: підприємець, що обробив поле, у смерті бджіл не винен.

«Ще не доведено, що то з того поля. Підприємець говорить, що обробляв фунгіцидами, які не страшні для бджіл», — коментує сільський голова Самотоївки Іван Перерва.

Тим часом обробка полів триває. Зараз ще на одному полі спеціальною технікою обробляють кукурудзу. Яку там використовують речовину та чи безпечна вона для комах, ніхто коментувати не береться. Наразі пасічники готують позов до суду та підраховують збитки.

Подробиці дивіться у сюжеті далі.

Поділитися в соціальних мережах: