На Сумщині попри всі заборони продовжуть браконьєрствувати

Перевірка місцевого ринку у Шостці була організована та проведена в рамках операції «Нерест». До рейду долучились представники рибоохоронного господарства та депутатського корпусу. У результаті перевірки виявлено трьох місцевих пенсіонерок, які відкрито, попри всі санітарні норми, продавали живу рибу та раків поряд зі жвавою дорогою.H_1

У продавчинь були виявлені та вилучені 17 кілограмів ікряної риби різних видів — карась, плоскирка, короп,  та кілограм живих раків. На запитання, звідки у них «товар», жінки запевняють, що рибу придбали у незнайомців. А перепродати  вирішили, щоб підзаробити «приварок» до маленької пенсії. Проте правоохоронці впевнені, що жінки організували бізнес на незаконному продажу риби, адже тільки спочатку цього року на них були складені дев’ять адміністративних протоколів за подібний вид діяльності.

«Загалом з початку операції «Нерест – 2018» вже виявлено 18 фактів порушення правил любительського та спортивного рибальства, — коментує Ігор Кулик, головний державний інспектор сумського рибоохоронного патруля. – Збиток державі склав понад 8 000 гривень».H_2

Поліція та працівники рибоохоронного патруля нагадують про терміни заборони вилову риби в період нересту та розмноження водних ресурсів:

— у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами та іншими проточними в межень водами) з 01 квітня по 20 травня 2018 року включно;

— у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2018 року включно;

— в придаткових водоймах (непроточних при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 29 червня 2018 року включно.

— забороняються всі види лову раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки з 01 квітня по 09 червня 2018 року включно.

Оголошено нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства рибного господарства у Сумській області.

Шановні мешканці Сумщини! Для забезпечення оперативного реагування на факти браконьєрства просимо всіх, хто бачить незаконний вилов риби на водоймах області чи збут біоресурсів та незаконних знарядь лову, терміново повідомляти на «гарячу» лінію Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570, всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50, або на спецлінію поліції «102».

Поділитися в соціальних мережах: