На Сумщині потрібно паспортизувати пасіки та активізувати профілактику небезпечних захворювань

Про протидію небезпечним захворюванням тварин йшлося на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, що відбулася під головуванням заступника голови облдержадміністрації Миколи Подопригори.

Як наголосив посадовець, нещодавно в області трапився ще один випадок африканської чуми свиней. Почастішали також факти загибелі бджіл через те, що аграрії не інформують пасічників про проведення заходів з обробки своїх угідь отрутохімікатами.

Викликає занепокоєння і ситуація щодо лейкозу великої рогатої худоби та сказу тварин, що є вкрай небезпечними для життя і здоров’я людей. Всі ці випадки вимагають від відповідних органів прийняття чітких рішень та адекватних заходів, а також відповідального ставлення до проблем з боку населення.

У зв’язку з тим, що випадки африканської чуми свиней не припинилися, члени комісії зазначили у протоколі засідання про необхідність продовжити заходи щодо своєчасної та ефективної профілактики інфекційних захворювань тварин, зокрема АЧС, проведення депопуляції дикого кабана.

Оскільки програми профілактики сказу розроблені лише в деяких районах області, члени комісії прийняли рішення активізувати роботу в цьому напрямку. Потребує вивчення та опрацювання також  питання відшкодування різниці вартості за реалізацію на м’ясопереробні підприємства поголів’я від населення на вимушений забій.

Окрім того, на засіданні ДНПК прийнято рішення опрацювати питання щодо необхідності паспортизації пасік людей. Такі кроки мають убезпечити власників вуликів від можливих загроз і дають можливість оскаржити свої права на компенсацію за втрати.

Джерело: sm.gov.ua