На Сумщині презентували нову лабораторію

Оновлена лабораторія дозволить поліцейським-криміналістам ефективно та повно виявляти, фіксувати і вилучати речові доказі при будь-якій погоді та в умовах обмеженої видимості. Обладнання складається з сучасної комп’ютерної техніки, комплектів освітлювальної апаратури, багатофункціональних криміналістичних валіз, вимірювальними засобами, засобами фото та відео фіксації, набором інструментів, валізою з різноманітним пакувальним матеріалом тощо. Гроші на її придбання, а це 300 тисяч гривень, виділила Сумська обласна рада.


Лабораторію обладнали на базі автомобіля Volkswagen Transporter Т-4. Його укомплектували всіма засобами, необхідними для роботи на місці події фахівців- експертів. За словами Олега Бахметенка, заступника начальника відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУНП, останнім часом виникла потреба у створенні саме мобільної, пересувної лабораторії. І спеціалізоване авто, оснащене необхідним обладнанням, якнайкраще відповідає всім вимогам. «Дуже важливо, — зазначив він, — зібрати докази з місця події у перші хвилини та години після злочину. Раніше поліції доводилося викликати експертів з науково- дослідницького криміналістичного центру.

А останні, на відміну від поліції, цілодобово не працюють. Тому у криміналістів та слідчих виникали певні труднощі у зібранні доказової бази, що неабияк позначувалось на якості розслідування». Мобільна лабораторія, яку сьогодні презентувало керівництво поліції Сумщини, обладнана сучасними валізами криміналістів із матеріалами для зняття відбитків пальців та долоней рук, слідів взуття, протекторів тощо; прожекторами для освітлення місця злочину, ноутбуками, фотоапаратами, відеокамерами та пристроями, які мають у складі сканер, принтер та доступ до Інтернету.

Криміналісти вилучають як відбитки рук, так і ДНК злочинця. Відтепер можуть навіть вилучати сліди запахів. Лабораторія має відповідні набори для вилучення дактилоскопічних, трасологічних, балістичних, біологічних та імунологічних слідів. На модернізацію та придбання всього цього обладнання знадобилось триста тисяч гривень. Микола Лушпієнко, очільник поліції Сумщини, відмітив, що в області є повна підтримка і налагоджена комунікація між поліцією та органами державної влади. І успіх у боротьбі зі злочинністю залежить від спільної праці.

Цю думку керівника поліції розділяють і присутні на презентації гості, серед яких — голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль та прокурор Сумської області Віталій Матвійчук. Вони висловили сподівання, що техніка, придбана за кошти обласної ради, неабияк полегшить роботу поліцейських та допоможе у швидкому та ефективному розкритті злочинів.

І запевнили, що зі свого боку будуть і в подальшому допомагати в технічному оснащенні працівників поліції та всіляко підтримувати правоохоронні органи.

Відділ комунікації поліції в Сумській області

Поділитися в соціальних мережах: