На Сумщині продовжують вилучати нелегальну зброю

Поліцейські виявили та вилучили пістолет, дві мисливські рушниці та шість одиниць пістолетних набої в Середино-Будському та Сумському районах. Наразі в рамках відкритих кримінальних проваджень слідчі поліції з’ясовують походження вилученого нелегального озброєння та мету його зберігання.

Так, оперативному співробітнику серединобудської поліції надійшла інформація від жителів одного з сіл району, що їх 31-річний односелець може нелегально зберігати за місцем мешкання зброю. Для перевірки цієї інформації правоохоронці завітали до чоловіка, і не дарма.
У його помешканні вони виявили та вилучили стартовий пістолет, який має зовнішні ознаки переробки, шість набоїв до нього та гладкоствольну рушницю “ІЖ-17”. На всі ці “знахідки” у власника помешкання ніяких дозвільних документів не виявилось.
“Чоловік розповів, що рушницю знайшов у лісі, а пістолет купив та самостійно переробив під “травмат”, – говорить Сергій Забозлаєв, начальник Середино-Будського відділення поліції. – Про ці знахідки він вирішив до поліції не повідомляти, а залишити їх собі для самозахисту”.
Все нелегальне озброєння у його власника вже вилучено та направлено на експертне дослідження.
Ще одну мисливську рушницю “ТОЗ-Б” виявили в Сумському районі прикордонники та повідомили про знахідку до місцевої поліції.
Наразі за обома викритими фактами слідчими поліції вже відкриті кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст. 263 «Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї… без передбаченого законом дозволу» Кримінального кодексу України, в рамках яких поліцейські встановлюють всі обставини цих правопорушень.
«У сфері протидії незаконному обігу зброї та вибухівки, поліція розраховує на активну співпрацю з громадськістю, – говорить Володимир Бабич, заступник начальника ГУНП області. – Лише спільними зусиллями правоохоронців та громадськості можна убезпечити населення регіону від небезпеки, що несе нелегальна зброя. Кожне повідомлення про факт зберігання такого озброєння буде негайно перевірене і в разі підтвердження інформації невідкладно застосовуватиметься весь правовий механізм, аби убезпечити населення регіону від небезпек та загроз, що несе нелегальна зброя».

Поділитися в соціальних мережах: