На Сумщині шукають наставників для дітей-сиріт

У кожному регіоні України розпочато пошук організацій і волонтерів, готових допомагати дітям-сиротам, реалізуючи програму наставництва. Наставництво – сучасна та ефективна форма роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Програма наставництва припускає, що наставник регулярно відвідує дитину в установі з головною метою – стати другом для дитини, підготувати її до самостійного життя. Адже, як показує практика, вихованці інтернатних установ, як правило, не пристосовані до самостійного життя, часто не вміють, здавалося б, елементарних речей – самостійно приготувати їжу, сходити в магазин, оплатити квитанцію. Завдання наставника – підтримати таку дитину, допомогти йому соціалізуватися в суспільстві.

Наставник виконує програму Наставництва по одному або декількох напрямках – соціалізація, профорієнтація, допомога дитині в навчанні. Наставник – це не спонсор, а емоційно значима людина в житті дитини-сироти, вона не приносить подарунків або грошей, а дає любов і увагу.

Зараз у Київі проект наставництва реалізує громадська організація «Одна Надія». Всього в Україні необхідне навчання вже пройшли понад 1,5 тисячі осіб, близько 1100 дітей отримали наставників. Фахівці закладів стверджують, що у дітей помітна динаміка розвитку і позитивний емоційний стан, поліпшується увага і навіть зростає успішність. Все це відбувається завдяки тому, що дитину регулярно і тривалий час відвідує один і той же значимий дорослий – наставник.

Зараз Проект розшукує партнерів та волонтерів для розвитку наставництва в кожному регіоні. Стати наставником може кожна повнолітня людина, яка має бажання і час допомагати дитині. Навчання, обмін досвідом і все друковані матеріали для роботи надаються безкоштовно.

Отримати додаткову інформацію бажаючі можуть, написавши на адресу onehopeukraine@gmail.com та на сайті onehope.com.ua.

Поділитися в соціальних мережах: