На Сумщині стає вигідно вирощувати ягоди

На Сумщині запроваджена фінансова підтримка ягідництва з обласного бюджету. Про це повідомляється на сайті Сумської обласної державної адміністрації.

Департамент агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації спільно з науковцями, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та депутатами облради розробив та вніс зміни до Програми розвитку АПК та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, яку затверджено рішенням сесії облради від 27 квітня.

Одним із пріоритетних напрямків Програми є фінансова підтримка галузі ягідництва.

Площа ягідних насаджень по всіх категоріях господарств Сумщини становить 697,2 га, з них у плодоносному віці – 635,7 га. При цьому, враховуючи врожайність ягід 50,2 ц/га, за підсумками 2017 року валове виробництво ягід становило 3,1 тис т. Своєю чергою плодові культури на Сумщині займають площу 2,9 тис. га,  з яких плодоносна – 2,5 тисяч. У минулому році з цієї площі було отримано 13,8 тис. т продукції за врожайності 55,7 ц/га. За обсягами виробництва плодово-ягідної продукції Сумщина посідає 22 місце в Україні.

Подальший розвиток галузі ягідництва на Сумщині матиме фінансову підтримку з обласного бюджету через виплати часткового відшкодування витрат, пов’язаних із придбанням саджанців малини та смородини. Учасниками програми можуть бути суб’єктам господарювання агропромислового комплексу – юридичні особи незалежно від організаційно — правової форми та форми власності, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15 млн. грн, а також фізичні особи – підприємці.

Часткове відшкодування здійснюється на безповоротній основі заявникам за закуплений ними у суб’єктів насінництва та розсадництва саджанці малини та смородини у кількості не менше 500 штук у розмірі до 75 відсотків його вартості без урахування сум податку на додану вартість, але не більше 50 000 грн. (за умови, якщо заявник не отримував часткового відшкодування з державного бюджету за вказаним напрямком у поточному році та не подавав заявки на його отримання за вказаним напрямком).

Часткове відшкодування витрат надаватиметься заявникам, які зареєстровані та здійснюють діяльність у галузі ягідництва на території Сумської області. Програмою передбачається фінансування з обласного бюджету за цим напрямком впродовж 2018-2020 років в обсязі 525 тис. грн. щорічно.

 

Поділитися в соціальних мережах: