На Сумщині створять центри комплектування та підтримки військовослужбовців

Сьогодні на брифінгу в Сумській ОДА обговорили питання впровадження одного з елементів оборонної реформи. Зокрема, створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на базі військових комісаріатів, що діють на Сумщині та Україні в цілому.

Відповідно до указу Президента України від 6 червня 2016 року «Про рішення ради Національної безпеки України про стратегічний оборонний бюлетень України» на базі військових комісаріатів заплановано створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки атовців, демобілізованих та інших військовослужбовців.

Створення центрів сплановане у три етапи: перший – підготовчий (до 30 січня 2018), створення такого центру на базі Чернігівського обласного та Козелецького районного військкоматів,  другий – перехідний (до 30 грудня 2018), створення Чернігівського, Дніпровського, Одеського, Рівненського обласних територіальних центрів комплектування та третій (до 30 грудня 2020) – завершальний, переформування військових комісаріатів усієї України у такі центри.

Основними завданнями таких центрів є вдосконалення організації оборонної роботи, впровадження сервісних послуг для військовослужбовців, пенсіонерів військової служби та членів їх сімей.

«Сумські обласні та районні комісаріати планують переформувати до кінця 2019 року. Так, приміщення Сумського обласного комісаріату та збірного пункту стануть обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки. А в районах їх розмістять у приміщеннях працюючих військкоматів», – повідомив Тарас Давиденко, комісар Сумського обласного військового комісаріату.

А це перехід на повністю новий штат, перебудова приміщень та створення «вільної» (консультація громадян)  та «закритої» зон (комплектування на військову службу, контракт,соціально-правовий захист військовослужбовців, військово-патріотичне виховання та територіальна оборона).

«Це буде щось на зразок центру надання адміністративних послуг , куди кожен може зайти  і отримати ту консультацію чи інформацію, яка потрібна», – запевнив Олександр Фролов, завідувач сектору з питань мобілізаційної роботи Сумської ОДА.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: