На Сумщині триває місячник добровільної здачі зброї

Під час дії місячника жителі області та гості можуть звернутись до поліції або інших правоохоронних органів та здати зброю, спецзасоби, боєприпаси чи вибухові речовини, уникнувши кримінальної відповідальності. А власники незареєстрованої мисливської зброї після відповідної перевірки зможуть її легалізувати.

Такою можливістю вже скористались четверо жителів Недригайлівського, Шосткинського, Лебединського та Краснопільського районів. До місцевих відділів поліції вони добровільно видали три одиниці мисливської вогнепальної зброї та сім одиниць набоїв до нарізної зброї. Наразі власники рушниць розраховують отримати офіційні дозволи на їх зберігання та використання після відповідної перевірки співробітниками дозвільної системи.

«Усі власники незареєстрованої зброї, які протягом місячника здадуть незареєстровану зброю та боєприпаси, уникнуть кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання. Якщо ж поліцейські самі вилучать таку зброю, власникам доведеться відповідати відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України. Також передбачено, що громадяни, котрі добровільно здадуть мисливську зброю правоохоронцям, зможуть у подальшому легалізувати її, тобто зареєструвати на себе та отримати у користування», — повідомив Володимир Бабич, заступник начальника ГУНП в Сумській області.мыс1

Поліція нагадує, що ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України передбачає відповідальність, зокрема, за зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Вчинення такого кримінального правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Якщо ж власники нелегальної зброї здали її до поліції добровільно, то у відповідності до частини 3 цієї ж статті вони будуть звільнені від кримінальної відповідальності.

Правоохоронці вкотре наголошують та застерігають громадян, що незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які, на жаль, трапляються, як з дорослими громадянами, так і з неповнолітніми.

Поділитися в соціальних мережах: