На Сумщині троє молодиків занадто вжилися в ролі переможців

Про стрілянину на території Гетьманського парку біля села Зарічне Тростянецького району до поліції повідомив місцевий охоронець. Поліцейські, які відразу прибули на місце події, виявили та вилучили у трьох відвідувачів парку три гвинтівки армійського зразка, штик-ніж, багнет та патрон до цієї зброї. Ніяких дозвільних документів на зброю у чоловіків не виявилось. Свою поведінку останні пояснюють бажанням тематично відзначити свято 9 травня.

Власниками нелегальної зброї виявились троє вдягнутих у камуфляж чоловіків. Поліцейські встановили, що всі вони жителі Тростянця, двоє з яких — рідні брати 32 та 26 років, а третій — їх 28-річний приятель. З їх пояснень стало відомо, що з нагоди свята перемоги у Другій світовій війні вони вирішили провести своєрідний «флешмоб», пострілявши та сфотографувавшись на пам’ять у цьому парку. А про те, що їх дії підпадають під кримінальну відповідальність, та до того ж могли призвести до трагічних наслідків, як у відношенні них самих, так і інших відвідувачів парку, приятелі замислились вже після спілкування з правоохоронцями.
«Щодо походження зброї, чоловіки розповідають, що нібито придбали гвинтівки разом із штик-ножем через мережу Інтернет, а багнет і набої до гвинтівок просто знайшли, — розповідає Ігор Кісільов, начальник Тростянецького відділення поліції. – Наразі ця версія власників нелегальної зброї буде перевірена слідчими в рамках відкритого кримінального провадження».з1
Вилучена зброя вже направлена на експертне дослідження. В разі визначення експертами цих гвинтівок та штиків, відповідно, вогнепальною та холодною зброєю, всім трьом чоловікам загрожуватиме кримінальне покарання за незаконне зберігання зброї у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років, відповідно до санкції ч. 1 ст.263 Кримінального кодексу України.
«На Сумщині тривають оперативно-профілактичні заходи «Зброя та вибухівка», які націлені на виявлення та вилучення нелегальної зброї та вибухівки на території області. І в цьому питанні ми розраховуємо на активну співпрацю з громадськістю. Кожне повідомлення про факт зберігання нелегального озброєння буде негайно перевірене, і в разі підтвердження інформації невідкладно застосовуватиметься весь правовий механізм, аби убезпечити населення регіону від небезпек та загроз, що несе нелегальна зброя», — говорить Володимир Бабич, заступник начальника ГУНП області.з3

Поділитися в соціальних мережах: