На Сумщині відбудуться навчання з територіальної оборони

Питання формування Сумських підрозділів територіальної  оборони для проведення навчань, їх розміщення та забезпечення обговорили на нараді Сумської обласної ради. Рішення про подібні навчання було прийняте Генеральним штабом Збройних сил України.

Основними документами, що регулюють діяльність створення підрозділів територіальної оборони, є Положення про територіальну оборону України, Настанова з територіальної  оборони (частина І) та Настанова з територіальної оборони (частина ІІ).

Під територіальною обороною України розуміють  охорону і захист кордону держави, боротьбу з озброєними формуваннями, охорону й оборону важливих об’єктів комунікацій, підтримку правового режиму воєнного стану, забезпечення умов надійного функціонування держустанов, органів військового управління й стратегічного розгортання військ.

У Сумах навчання відбуватимуться в період з 28 вересня по 7 жовтня поточного року. На них, з урахуванням 25%-го резерву, призвуть  4 277 військовозобов’язаних  осіб. За 10 днів перебування на зборах працевлаштований громадянин отримає 2 963 гривні, а безробітний – 3 673.

Мета цього заходу:

– визначити спроможність органів місцевої влади та військових комісаріатів Сумської області  здійснити формування та якісну підготовку підрозділів бригади;

–  досягти єдності в поглядах на порядок розгортання системи територіальної оборони в області та розуміння важливості заходів забезпечення оборонної здатності, як області, так і держави в цілому;

– надати практику керівництву області та командуванню бригади військового комісаріату з питань територіальної оборони у здійсненні управління підпорядкованими підрозділами, чим вразі загострення обстановки забезпечити надійний опір противнику;

– підвищити рівень організації системи територіальної оборони як області, так і держави.

Олександр Нестеренко, заступник командувача військ оперативного командування «Північ» з територіальної оборони, розповів, за яким планом відбудуться навчання на Сумщині в разі загрози.

 «У місцях формування батальйонів на визначених ділянках місцевості з кожним батальйоном виконаємо увесь спектр завдань територіальної оборони. Завдання, які виконуватимуться підрозділами  військових частин територіальної оборони, – це перекриття ділянки державного кордону, забезпечення переміщення військових колон й вантажів, ізоляція районів ведення бойових дій, ведення боротьби з диверсійно-розвідувальними групами та незаконними збройними формуваннями противника, контрдиверсійна боротьба, охорона важливих об’єктів та ведення бою в умовах міста», – зазначив командувач.

Для 150-го батальйону територіальної оборони, що сформують з сумчан та жителів району, буде залучена 71 одиниця техніки (за законом на це є дозвіл) з підприємств будь-яких форм власності та компенсацією грошових коштів на паливно-мастильні матеріали.

Галіна Корявко