На Сумщині зберігається найвищий клас пожежної небезпеки

За прогнозами Укргідрометцентру, в період з 21 по 23 квітня по всій території держави очікується надзвичайна пожежна небезпека – найвищого 5 класу. Збільшується ймовірність виникнення загорянь у природних екосистемах. Невчасне їх виявлення може призвести до масштабних пожеж.

«Проявіть відповідальність у дотриманні вимог пожежної безпеки — не спалюйте сміття та суху рослинність. Наголошуємо, «Правила пожежної безпеки в лісах України» є обов’язковими для всіх громадян! Перебуваючи у лісовій місцевості, не кидайте недопалки та непогашені сірники. Пам’ятайте, у цей пожежонебезпечний період забороняється розведення багать у лісових масивах, в’їзд до них транспорту, паління. За умов надзвичайної пожежної небезпеки (5 класу) передбачається введення заборони на відвідування населенням хвойних насаджень», — закликають сумчан рятувальники.

Порушення цих вимог тягне за собою адміністративну, кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків. Проте рятувальники в першу чергу звертаються до свідомості громадян – із розумінням поставитися до вимушених заборонних заходів та бути відповідальними у дотриманні вимог пожежної безпеки.

При виявленні пожежі, що тільки починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліюча лісова підстилка, спробуйте загасити її самотужки водою, ґрунтом або гілками листяних порід дерев. Обов’язково треба почекати і переконатися, що вогонь не розгориться знову. Якщо ж пожежа досить значна – негайно телефонуйте до служби порятунку за номером «101», повідомте про подію, її масштаби та чітко вкажіть місце виникнення. Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти навколишнє середовище від руйнівної сили вогню!

Поділитися в соціальних мережах: