На Сумщині згоріли двоє бійців: офіційні органи обмежуються сухими формулюваннями

Як ми повідомляли раніше, у суботу, 18 лютого, близько 12:45, у Глухові загорілася військова частина, в якій перебув 16-тий батальйон 58-ї бригади Збройних сил України.

Через пожежу, яка спалахнула в одній із палаток, страшною смертю загинули сержант Філіп Ременец, 1990 р.н., та солдат Олександр Олефір, 1980 р.н., пише газета Неділя. Обидва бійці родом з Полтавської області, покликані за контрактом у ЗСУ восени минулого року.

У момент різкого займання солдати спали, один навіть не зміг вибратися зі спальника, а другий встиг зробити лише кілька кроків. Як стало відомо, тіла загиблих з Глухова у різні райони Полтавщини допоможуть доставити волонтери місії «Чорний тюльпан» – «Евакуація-200», машина виїхала в середу рано вранці. На похорон виїхали і два автобуса з товаришами по службі загиблих.

Ще один військовослужбовець – молодший сержант Сергій Кошель, 1965 р.н., встиг вискочити, він отримав невеликі опіки. Уже в понеділок він був на службі, госпіталізації не потребував.

Наразі офіційної версії трагічного випадку немає. Експертизи ще не завершені.

«Інформація про подію занесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.425 КК України», – коментує заступник військового прокурора Сумського гарнізону майор юстиції Олексій Ляшенко. – Це означає, що мова йде про халатне ставлення до військової служби. Основною версією є порушення правил користування піччю-буржуйкою. Не виключено, що пожежа сталася через займання бензину, масла, відпрацювання. Все стане на свої місця, коли буде готова хімічна експертиза.

 «Самі розумієте, з повітря пожежу не трапляється», – каже заступник прокурора. Тим більше, що експерт МНС дав висновок, що буржуйка була встановлена ??за всіма правилами, та й варіант короткого замикання практично виключений. Також в прокуратурі відхиляють версію про вибух боєприпасів. І хоча в Сумському гарнізоні це перший такий випадок, досвід розслідувань пожеж і вибухів в наметах в зоні АТО вже напрацьовано.

Він стверджує, що командування частини сприяло всім слідчим заходам, каже, що свідки вказали на кілька «дуже цікавих» подробиць. На місці трагедії працювали комісії ГСЧС і оперативного командування «Північ» Сухопутний військ ЗСУ. Також триває і внутрішнє розслідування в самому підрозділі.

Командування військової частини: польова пошта В2287 поширював офіційних прохань про допомогу, однак стало відомо, що в результаті пожежі без речей, постільної білизни, спальників, рюкзаків залишилися півтора десятка військових, які жили в тій наметі. За словами військових, в перші ж дні небайдужі люди передали в частину і термобілизна, і рушники, і засоби особистої гігієни.

Нагадаємо, Міноборони проводить службове розслідування.