Активісти хочуть створити ландшафтний парк біля Глухова та Шостки

На території Глухівського та Шосткинського районів активісти хочуть створити регіональний ландшафтний парк «Верхньоесманський». Відповідне клопотання вже подане до голови Сумської ОДА, повідомляє “Sumy.Today”.

Вже близько року активісти борються за збереження лісів між Глуховом та Шосткою. На території вони планують створити парк, де за планом на Глухівський район припадатиме 7,7 тис. га території, на Шосткинський – 3,4 тис.га.

Активісти розповідають, що на території РЛП «Верхньоесманський» буде збережено всі традиційні види природокористування, зокрема сінокосіння, випас худоби, збирання грибів та ягід, бджільництво. Можна займатись сільським господарством, проте заборонено змінювати цільове призначення території.

 

Ідея створити парк виникла тому, що небайдужі громадяни прагнуть  запобігти незаконній вирубці лісу, його спалюванню та бeздумному розорюванню земель. Журналісти поспілкувались з одним з активістів про те, чим особливий цей ліс та чому його потрібно зберегти.

Сергій Рубаник, пасічник-аматор, розповідає, що, насамперед, це місце зберігає багато історичних подій.

“Подій та людей, пов’язаних з даними місцями, не перелічити… Деякі дослідники навіть вважають, що саме цим шляхом своє військо князь Ігор вів до Путивля. А ще це відомий козацький путь з містечка Вороніж до Глухова, яким часто подорожував відомий український письменник Пантелеймон Куліш. Саме тією дорогою, згідно щоденника історика Ханенка, несли тіло гетьмана Скоропадського для поховання в Гамаліївці. Тутешні пейзажі надихали достойників сіверської землі. Тут відбувалися і визвольні події початку ХХ століття. У Слоутських лісах діяли Глухівський та Шосткинський партизанські загони. Саме тут, у хуторі Гута, відбулось їх перше об’єднання в легендарний Сумський загін на чолі з Сидором Ковпаком.”

Також, запевняє пасічник, це місце має важливе гідрологічне значення, адже тут залишена після танення льодовика глиняна Карпичина гора. Цікава місцевість має незвичний для району ландшафт – початок відрогів Середньоруської височини з цікавим геологічним об’єктом та значними площами самовідновленого соснового лісу.

Активісти звернулись до доктора біологічних наук, керівника науково-дослідного відділення Національного природного парку «Гетьманський» Сергія Панченка, завдяки якому створення РЛП «Верхньоесманський» у Шосткинському та Глухівському районах було науково обґрунтовано. Документи подано до Інституту географії АН України, де ідею створення парку офіційно підтримали.

Останній етап створення парку – затвердження рішення місцевою владою. Але через те, що на території ласу часто відбуваються незаконні вирубки, процес може ускладнитись. Активісти не втрачають надії, та готові боротись за збереження мальовничого куточка Сумщини.

Поділитися в соціальних мережах: