На Сумщині чорнобильцям замінюють посвідчення

Як повідомила тимчасово виконуюча обов’язки директора обласного Департаменту соціального захисту населення Людмила Мусіяка, під час чергового засідання комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, було розглянуто 228 особових справ.

Стосовно 205 справ розглядалося питання щодо заміни посвідчень, із них: 180 особам будуть видані посвідчення нового зразка, 24 особові справи направлено на доопрацювання, 1 справа буде направлена на розгляд Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Мінсоцполітики.

Також 23 заявники звернулися з документами щодо видачі посвідчень для різних категорій громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із загальної кількості: 8 – на видачу посвідчень уперше, 3 – на видачу посвідчень категорії 1А, 3 – на внесення запису про групу інвалідності, 9 – на видачу повторних посвідчень.

Довідково: На виконання п. 7 постанови КМУ від 11 липня 2018 р. № 551 на Сумщині проводиться робота по заміні посвідчень. Згідно із законодавчим актом їх замінять:

– особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

– учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;

– особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Фото ілюстративне

Джерело: sm.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах: