На Сумщині фіксують порушення виборчого законодавства

Сьогодні у Сумському прес-клубі представники Нацполіції Сумщини та Громадянської мережі «ОПОРА» розповіли скільки порушень виборчого законодавства було зафіксовано в другому місяці передвиборчої кампанії.

За словами Ольги Коренєвої, координатора “ОПОРИ”, їх представники за виборчий період звернулись з 50 заявами до правоохоронців щодо ймовірних порушень виборчого законодавства. Найбільш типовими  порушеннями було розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних та в неналежних місцях.

Представники правоохоронних органів за час передвиборчої кампанії зафіксували 161 звернення, пов’язане з передвиборчим процесом, склали 18 адмінпротоколів та відкрили 4 кримінальних провадження. Такі дані озвучив заступник начальника Нацполіції Сумщини Олег Григоров.

Зауважимо, що станом на 16 липня у 158 виборчому окрузі на трьох виборчих дільницях не вистачало членів ДВК. Проте зараз цю проблему вирішили.

Представники Нацполіції повідомили, що на всіх дільницах області чергуватимуть 2000 поліціянтів, працівники Нацгвардії України, ДСНС та сили вибухо-технічних служб.

Нагадаємо, що опівночі в Україні розпочинається день тиші. У цей день заборонена будь-яка агітація кандидатів, забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партій та кандидатів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: