На Сумщині планують відновити поселення 14 століття

На території Тростянецької ОТГ планують відновити поселення 14 століття. За історичну основу беруть битву на Ворсклі 1399 року.

Село Зарічне Тростянецького району вважають місцем бою війська князя Литовського та його союзників із Золотою Ордою. Біля нього, на території трьох городищ розпочали археологічні розкопки. 5-ро науковців дослідили 70 м² площі впродовж двох з половиною тижнів.

«Нами були закладені шурфи розвідувальні й в шурфах зустрічалися культурні шари та кераміка скіфського часу на Зарічному 3 городищі, літописних сіверян, це так звані роменська археологічна культура та часів Давньої Русі 12-13 сторіччя. У першому шурфі ми знайшли поховання молодої дівчини 12 сторіччя з прикрасами вже зроблених за християнськими традиціями. У інших шурфах виявлено господарські ями та житло було виявлено 10 сторіччя, яке було спалено. Не можна сказати, що тут була битва чи перебувало населення, чи війська в той час. Адже дуже мала площа, яку ми викопали – це по-перше, а по-друге, на жаль, пам’ятка відома так званим чорним копачам і вони тут дуже часті гості. Навіть наші поверхневі роботи вже проходять по вибитій пам’ятці, вони руйнують нашу історію. Для того, щоб підтвердити було чи не було потрібно робити широкі розкопи», – говорить Віталій Жигола, молодший науковий співробітник Інституту археології НАН.

У планах побудова історичної реконструкції поселення, де проводитимуть фестивалі.

« Туристичний комплекс на цьому місці буде , де ми стоїмо, коли збудуються башти та відремонтується наш старий клуб, який зараз занепав», – розповів Олександр Міняйло, в.о. старости Зарічненсько-Старостянського округу.

Археологічні розкопки планують відновити у наступному році. Тоді ж мають провести й перший фестиваль.

Джерело: suspilne.media

Поділитися в соціальних мережах: