На Сумщині пройшли змагання кінологів

Змагання з багатоборства кінологів відбулися в Роменському районі на Сумщині. Тривали вони два дні: 29 та 30 липня на полігоні державної служби із надзвичайних ситуацій.

Учасниками стали кінологи різних установ Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань.

Сьогодні 18 учасників гарячим слідом знаходили і наздоганяли умовного порушника: втікача з установи.

“Завдання – знайти помічника-статиста. Також на трасі відшукати три предмети з його запахами. Довжина траси – 2 км, час – до години, гарячий слід. Навик цей оцінюється в 100 балів”, – говорить суддя, начальник кінологічної служби Сумського прикордонного загону Андрій Кудінов.

Ольга Фесюра з Анзором готуються до змагання. Приїхали з Харкова, з Диканівської виправної колонії №12.

“Щоб собаці легше було надалі виконувати пошукові роботи: затримання. Для нього і для мене це великий досвід. Ми разом вчимося”, – розповідає вона.

Разом із наставником Віктором повертається з пошуку умовного зловмисника Джек. Ці учасники на Сумщину приїхали з Полтавської установи виконання покарань №23.

“Собаці – один рік і 9 місяців, він гарно бере слід. На затримання добре йде. Покусати для нього – за щастя, перешкоди гарно бере. Я з ним їздив у Хмельницький, на три місяці на навчання, йому був десь рік, там він отримав ази”, – розповідає Віктор Вергун.

Чарлі – представниця Сумського слідчого ізолятора. Вона – одна з 12 собак, що несуть там службу.

“Дуже задоволена її результатами, вона – розумничка. Враховуючи те, що вона – молода мама, впоралася на відмінно. Змагання складні, багато учасників, багато достойних. Я думаю, ми посядемо гідне місце”, – говорить учасниця змагань Вікторія Привалова.

 

Головний суддя змагань (м. Житомир) Сергій Гайдук говорить, що з кожним роком підвищується якість підготовки собак.

“Я ці змагання суджу не перший рік, зокрема, кримінально-виконавчої служби України. Видно, що люди намагаються покращити свої результати, люди покращують роботу”, – каже він.

У підсумку перемогу отримали учасники з Харківської 25-ї виправної колонії (саме вони представлять Північно-східний регіон на наступному, всеукраїнському етапі), на другому місці – Сумська 116-та колонія, на третьому – кінолог та пес із Харківської колонії №43. Також між чотирилапими розподілять ще 7 номінацій.

Суспільне

Поділитися в соціальних мережах: