На Сумщині видали книгу, яку створювали 30 років

Науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського, краєзнавець Шаміль Акічев розповів про свою книгу «Пам’ятні дати з історії Конотопщини» та шлях її створення.
За словами автора, це перша спроба у великому форматі показати історію краю від XVII століття до 1941 року. Вона присвячена пам’яті матері. Умовна назва могла бути «Річка Хронос Конотопщини».

«Те, що у книзі немає розділів, не випадковість. Вона як річка Хронос, де події плинуть одна за одною… Не став робити розділи й через те, що дуже важко визначити де закінчуються окремі періоди. Усе почалося з 1634 року, коли зафіксована перша згадка про Конотоп, і закінчилося 22 червня 1941 року. Далі — війна, а там вже йде зовсім інша історія», — розповів Шаміль Акічев.

Книга «Пам’ятні дати з історії Конотопщини»

Книга як науково-популярне видання готувалося до друку понад 30 років. Краєзнавцю довелось попрацювати в архівах та бібліотеках Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Чернігова, Сум, Ніжина, Конотопа, щоб знайти маловідомі та невідомі факти з історії краю.

До книги увійшли архівні та газетні матеріали, відомості з різних джерел та дані про діячів із різноманітних енциклопедичних видань, у першу чергу з енциклопедичного видання «Сумщина в іменах».

«Я поклав 30 років, щоб відшукати різні факти й звести разом та перевірити. Деякі факти не включив у книгу, тому що сумнівався, що дійсно у цей день відбулась подія», — говорить автор.

Створюючи книжку, автор хотів так подати ці історичні матеріали читачу, щоб посіяти роздуми про минуле нашого краю, про відомих історичних осіб, а також про розуміння місця Конотопщини в історії України та Європи.

Книга вийшла накладом у 200 примірників. Вона налічує 312 сторінок. Наразі точна дата презентації невідома. Як наголосив сам автор, недолік цієї книжки — відсутність фотографій, ілюстрацій, карт та схем.

Книга «Пам’ятні дати з історії Конотопщини»

Після презентації книгу передадуть в архіви, бібліотеки, музеї та краєзнавчі організації Конотопа та України. Також хочуть передати примірники у Британську бібліотеку та Бібліотеку Конгресу США. У планах — зробити електронний варіант книги.

Джерело: konotop.city

Поділитися в соціальних мережах: