На Сумщині зібрали перший врожай кавового цикорію

У селі Залізняк, що на Сумщині, селянські господарства зібрали перший урожай кавового цикорію. Кажуть, результати доволі непогані.

«Цього року ми вперше збираємо цикорій. Урожай невеликий, але це через невеликі площі. Загалом кожна сім’я, яка наважилася на вирощування цієї рослини, зібрала від 10 до 50 кг, — повідомила методистка відділу освіти, культури, молоді та спорту Верхньосироватської сільської ради Ірина Варламова. – Загалом цикорій досить гарно себе показав, і я, зокрема, зрозуміла, що для вирощування цієї культури треба давати кожній рослині більше площі».

У селі говорять, що для початку — це прекрасний результат: є з чим працювати зараз і є що залишити на наступний туристичний сезон для майстер-класів і дегустацій.

Раніше місцеві мешканці почали облаштовувати цикорну бібліотеку-кав’ярню. Бізнес-план села Залізняк з облаштування цикорної кав’ярні-бібліотеки з аграрною та екологічною тематикою здобув перемогу на IV Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України 2019».

Громада села виграла 100 тис.грн на реалізацію цього проєкту. Кошти витратили на придбання інвентарю та обладнання для вирощування, переробки і приготування цикорію.

Громада села планувала цієї осені провести перший в Україні фестиваль цикорію.

seeds.org.ua

Поділитися в соціальних мережах: