На сумських ринках перевірка виявила низку проблем і порушень

На виконання доручення міського голови щодо проведення моніторингу готовності сумських ринків  до роботи у весняно-літній період сьогодні під час засідання виконавчого комітету начальник відділу торгівлі побуту та захисту прав споживачів Олег Дубецький відзвітував про результати перевірки та найпоширеніші порушення.

За його словами, під перевірку потрапили 11 ринків, на яких облаштовано 4502 торгових місця. У ході моніторингу було встановлено порушення вимог нормативно-правових актів при реалізації продовольчих і непродовольчих товарів.

У період з 3 по 7 травня був проведений повторний моніторинг, завданням якого було проаналізувати хід усунення недоліків. Однак і цього разу підприємці не поспішають ставати на шлях виправлення

Серед головних проблем — реалізація молока в поліетиленових пляшках, реалізація товарів без супровідних санітарних документів. При продажу товарів порушується температурний режим: збереження майонезу і дріжджів без холодильника. Фахівцями також було встановлено повсюдне порушення товарного сусідства: яйця реалізуються поруч з майонезом, цукром, крупами. Також на ринках продаються заборонені до реалізації товари — домашні овочеві консерви. Запас товару розміщується на тротуарах і на землі за межами торгових точок. Цінники, розміщені на м’ясних виробах, суперечать санітарним нормам, а у деяких продавців немає санітарних книжок.

В окремих випадках ваговимірювальні прилади не проходили перевірку, а на деяких точках не проведений ремонт прилавків. В результаті обстеження сумських ринків найгіршим з них визнаний речовий ринок ТОВ тютюнової кампанії «Суми Тобакко», що торгує «секонд-хендом», який знаходиться навпроти Центрального ринку, поряд з перехрестям вул. Набережна р. Стрілки і пров. 9 Травня.

У підсумку виконком доручив до 1 червня усунути всі порушення. У разі невиконання вимог міськвиконком має намір притягувати недобросовісних продавців до відповідальності.ринок

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах: