На Тростянеччині тривають об’єднавчі перипетії: Тростянець VS Боромля

Громадські обговорення на тему реформи децентралізації, а саме приєднання Білківської, Криничанської та Люджанської сільських рад Тростянецького району до однієї з об’єднаних територіальних громад – Тростянецької або Боромлянської – відбулися минулої неділі, 9 лютого. Ініціатором проведення громадських обговорень став Микола Задорожній – народний депутат України.

Селяни ставили власні підписи на зверненнях й таким чином демонстрували своє волевиявлення: до якої із вищевказаних громад вони хочуть приєднатися.

До складу робочої групи, яка опрацьовувала звернення й підраховувала підписи, входили представники Тростянецької та Боромлянської ОТГ, райдержадміністрації, помічники народного депутата України по 162-му виборчому округу Миколи Задорожнього. Робоча група під час зустрічей перевіряла, щоб свою думку висловлювали лише ті люди, що зареєстровані за місцем поживання на території сільської ради.

«Ми старалися зробили все для того, щоб думка громадян була максимально конфіденційною та відбувся демократичний вибір», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат Микола Задорожній.

Згідно з підрахунками робочої групи, результати такі:
БІЛКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА:
– до Тростянецької ОТГ – 480 підписів;
– до Боромлянської ОТГ – 67 підписів.
КРИНИЧАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА:
– до Тростянецької ОТГ – 53 підписи;
– до Боромлянської ОТГ – 51 підпис.
ЛЮДЖАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА:
– до Тростянецької ОТГ – 61 підпис;
– до Боромлянської ОТГ – 108 підписів.

Оригінали і копії звернень та підписів найближчим часом будуть передані в Мінрегіонбуд та Сумську ОДА. Хоча вони й не мають юридичної сили, але в повній мірі висвітлюють позицію місцевих жителів щодо майбутнього своїх сіл.

Поділитися в соціальних мережах: