Настають вирішальні 20 років в боротьбі з потеплінням

Відомий економіст, член парламенту Британії Ніколас Стерн розповів зі сцени MIT про небезпекиу кліматичних змін і закликав до термінової перебудови економіки. Нульова емісія вуглецю повинна стати глобальною метою.

Щоб правильно оцінити серйозність проблем, які стоять перед людством, слід врахувати, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері зараз понад 400 часток на мільйон. Останній раз таке відбувалося на Землі 3 мільярди років тому, ще до появи людини. Тоді рівень океану був на 10-20 метрів вище ніж є зараз, і це може повторитися знову через глобальне потепління, пише MIT News.

“Тоді Оксфорд стане прибережним містом, а південна Європа виглядатиме як Сахара. Замість 14% людей, що живуть в умовах високих температур, їх стане 37%”.

Як би похмуро не звучали ці прогнози, економіст Ніколас Стерн налаштований оптимістично. Він говорить, що зараз законодавці з набагато меншим скептицизмом ставляться до ідеї, що тривалий економічний ріст можна поєднувати з технологіями нульової емісії.

Стану нульових викидів потрібно неодмінно домогтися в найближчі кілька десятків років, щоб суспільство могло зберегти свою нинішню форму.

Стерн наголошує, що успішна трансформація у виробництві та споживанні енергії призведе до глобального економічного росту.

«Наступні 20 років стануть абсолютно визначальними, – заявив економіст студентам, – вони сформують майбутнє для людей вашого віку. Не варто недооцінювати масштаб проблеми».

На думку експертів Всесвітньої метеорологічної організації, зміна клімату вже торкнулася більше 62 мільйонів чоловік. Жителі як розвинених країн, так і тих, котрі розвиваються стають жертвами стихійних лих і аномальної спеки.

Джерело: hightech.plus

Поділитися в соціальних мережах: