Незареєстрована зброя приводить до багатьох проблем

Від початку воєнних дій на території України у мирні регіони держави різними шляхами потрапляють зброя, боєприпаси та інші вибухонебезпечні пристрої та предмети. Поліція Сум закликає всіх громадян, хто має у власності подібні «сувеніри», у законний та безпечний спосіб позбутися їх, здавши до найближчого відділку поліції.

Якщо громадяни добровільно здають зброю, то до кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання вони притягуватись не будуть.

«Крім того, якщо громадянин добровільно здав до органів внутрішніх справ мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому він має можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах, – коментує Павло Карабута, начальник Сумського відділу поліції ГУНП Сумської області. – Всім громадянам слід пам‘ятати, що незареєстрована зброя — це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які трапляються з громадянами та з їх неповнолітніми дітьми».

Водночас поліція застерігає власників зброї від порушень правил зберігання та обліку зброї. Порушення цих правил тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену законом. Звертаємо увагу мешканців Сум та області, у яких є вогнепальна мисливська та газова зброя, на необхідність дотримання правил постановки зброї на облік, термінів її перереєстрації.

У випадку закінчення терміну дії дозволів на право зберігання зброї вам необхідно за місяць до закінчення дії дозволу звертатися до служби дозвільної системи поліції за місцем проживання. Щоб не наразитися на неприємність, власникам мисливської вогнепальної та газової зброї необхідно суворо дотримуватись визначених умов зберігання зброї, оскільки мають місце випадки втрати зброї або незаконного заволодіння нею з автомобілів та помешкань громадян. Тож радимо не залишати зброю без нагляду та ще раз перевірити надійність замків у сейфах для її зберігання.

Громадянам слід звертатись до територіальних органів головного управління Національної поліції України або до дільничних інспекторів поліції в місцях проживання чи тимчасового перебування.

Поділитися в соціальних мережах: