Нинішня погода в Україні сприяє активності кліщів

Висока вологість і проливні дощі в Україні сприяють активності і поширенню кліщів. Про це повідомив співробітник Науково-виробничої компанії “КІН” Олександр Шинкарук в коментарі кореспонденту УНН.

“Як тільки температура навколишнього середовища – на земній поверхні і в повітрі – підвищується вище 7-8 градусів, кліщі проявляють активність. Для кліщів також важлива висока вологість. У силу того, що у нас цієї весни – затяжні дощі, тому для кліщів прекрасна ситуація, вони відчувають себе добре “, – зазначив Шинкарук.

За його словами, крім того, вітер і проливні дощі нинішнього теплого сезону сприяють пересуванням кліщів, оскільки самі по собі вони пересуваються дуже мало. Так, за своє життя в 10 років він проходить по горизонталі не більше 100 м.

“Кліщів потрібно підвозити. Його підвозять сильні вітри, потоки води, тварини і люди на одязі. Тому зараз круговорот кліщів в природі максимальний”, – пояснив експерт.

При цьому він додав, що, як тільки в Україні встановиться спека і знизиться вологість, активність кліщів знизиться, і про них можна буде забути до ранньої осені.
У той же час, за словами фахівця, в болотистій місцевості кліщів завжди багато, також їх можна “наловити” у важкопрохідних лісових місцях, проте, оскільки ці комахи прагнуть бути ближче до людей і домашніх тварин, їх чимало і в міських парках, скверах, вздовж лісових стежок і так далі.

“Зараз час, коли потрібно бути обережними, буде спекотне літо – ми про них забудемо на якийсь час”, – додав експерт.

Нагадаємо, під час прогулянок в лісі лікарі радять обов’язково носити закритий одяг, щоб захиститися від укусів кліщів. Як зазначають медики, головна небезпека кліщів у тому, що вони можуть переносити такі захворювання, як енцефаліт або хвороба Лайма.

Джерело: УНН

Поділитися в соціальних мережах: