Обережно — крихкий лід

Щоб застерегти громадян про підступність криги та попередити випадки загибелі та травмування людей на водних об’єктах взимку, працівники підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводять масово-роз’яснювальну роботу на території області. Так, 1 лютого рятувальники відвідали найбільші водойми у містах Шостка, Ромни, Глухів, Конотоп та смт Недригайлів, де найчастіше перебувають любителі зимової риболовлі. Громадян ознайомили із ситуацією, яка склалась в державі та в області із загибеллю людей на водних об’єктах.

Так, з початку року на Сумщині вже потонуло 5 людей. Рибалкам наголосили, що вкрай небезпечно виходити на кригу під час нестійких погодних умов та відлиг. Також у різних місцях водойм товщина льоду може бути різною. Особливо слід стерегтися місць, вкритих товстим прошарком снігу, де крига значно тонша. А під час підлідної риболовлі треба дотримуватись основних вимог безпеки, не пробивати поблизу багато лунок та не скупчуватись в одному місці групою осіб. Фахівці Служби порятунку дізнались у присутніх, які засоби порятунку вони мають при собі, щоб допомогти собі та іншим у випадку виникнення екстремальної ситуації.

Після цього рибалок ознайомили з прийомами, за допомогою яких можна врятувати людину, яка провалилася на кризі. Рятувальники наголосили, що до ополонки не можна підходити, а треба лише підповзати, і в жодному разі не можна простягати постраждалому руку, оскільки у стані афекту він може потягти у воду свого рятівника. Для порятунку слід скористатися будь-якими підручними засобами — довгою гілкою, ременем, верхнім одягом тощо.

А у смт Велика Писарівка цього дня працівники місцевого підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій застерігали про небезпеку, яку приховують зимові водойми, перехожих на вулицях населеного пункту. Для закріплення отриманої інформації громадянам роздали тематичні пам’ятки. Рятувальники сподіваються, що люди зроблять висновки з проведених бесід та проявлятимуть більшу відповідальність у дотриманні вимог безпеки під час перебування на водоймах взимку.

Управління ДСНС України у Сумській області

Поділитися в соціальних мережах: