Обшуки «поза законом»?: у Сумах поліція без ухвал суду провела вночі 11 обшуків у людей, близьких до кримінального середовища 

Пізній вечір сьомого серпня у Сумах сколихнув усе місто: поліція провела одинадцять обшуків у людей, близьких до кримінального середовища. Ухвал суду на обшук у копів не було. Ніби-то шукали викрадену автівку. Машину так і не знайшли, але вилучили гоночні мотоцикли і квадроцикли що належать Федерації мотоспорту. Теж без жодної ухвали.

Офіційна причина таких дій: у дружини поліцейського угнали авто, яке стояло під будинком. Зникла машина у проміжку між 21 годиною 6 серпня і 7 ранку 7 серпня.

Машина Hyundai Accent 2012р.в сірого кольору належить Яні Кудаковській, дружині Артура Кудаковського, який минулого року працював старшим оперуповноваженим Сумського відділу поліції.

Одинадцять обшуків почали проводити близько 22 години 7 серпня і тривали вони до самого ранку наступного дня. Ухвали на обшук не було ні в кого із копів, лише постанови слідчої Сумського райвідділку, Олени Волкової. Постанови також підписав прокурор Леонід Криушенко.

Цікаво те, що в постанові слідча керувалася статтями, (233, ч.3 КПК) які передбачають «проведення невідкладних слідчих дій», які можуть бути лише за таких умов:

  • загроза життю людини чи майну;
  • в разі безпосереднього переслідування.

Кого з учасників протягом дня переслідували копи – невідомо. Справою займається група слідчих, обшуки проходили одночасно у кількох місцях. У постановах фігурує щонайменше шестеро людей, серед них один уже тривали час перебуває за кордоном. А ще серед них: Іванченко Руслан Леонідович, Семенченко Сергій Володимирович, Кравченко Микола Сергійович та Ткаченко Дмитро Васильович.

Заступник начальника ГУ Нацполіції Сумщини, Вадим Дзюбинський пояснив: серед обраного слідчим кола осіб є лише ті, хто колись міг бути причетним до угону автівок.

Найбільше серед усіх «пощастило» Ткаченко Дмитру, у нього обшукали два гаражі та квартиру. Дмитро – відомий любитель мотоциклів, у вузьких колах більше відомий як «Спекуль». Він каже, що усе почалося ще місяць тому, коли знайшов на своїй автівці «датчик стеження»:

«Это прибор слежения ГЛОНАСС, он следит куда машина поехала вешается к кузову, вниз. Он висел на магнитах, я нашел и снял его когда обслуживал авто. Где-то две недели назад ко мне начали ходить «бегунки», просили вернуть, потому что этот прибор строгой отчетности».

Дмитро певен, саме цей прилад намагалися знайти під час обшуків, бо присутні правоохоронці  просили його повернути. Але вилучили 3 гоночні мотоцикла та 3 квадроцикли, останні були зареєстровані у Федерації мотоспорту, запевняє Дмитро.

«Они все стояли у меня в гараже, я не переживал, потому что у меня техника на документах. Пришли, изъяли всё вместе с документами. Полицейские когда уезжали, еще намекнули, что мы еще позвоним, типа собирай деньги, а там уже решим», – розповів чоловік.

Запевняє, що єдині отримані ним документи – це копії постанов на обшук. А ні копії протоколу, а ні переліку вилученого майна він не побачив. У діях копів вбачає особистий мотив помсти.

«Я это связываю  с тем, что у нас пришел с Киева первый зам. генерала, он сумской сам. И вот это –  идет  сейчас заработок  у них, может последние месяцы, может последние дни…. Дзюбинский – есть такой в Сумах, и кто ему платил раньше, когда он был в УБОПЕ – наверне он их хлопает сейчас, показатели делает. У него был тогда начальник Гланс, который люстрированый», – говорить Дмитро.

Ми звернулися за коментарем до поліції та отримали його безпосередньо від Вадима Дзюбинського:

«Я не знаю особисто Дмитра Ткаченко і жодних приводів мститися йому у мене немає. Але завдяки цій ситуацій, я згадав про події п’ятирічної давнини, коли у цього чоловіка вилучили 43 мотоцикли з гаража. Із них 37 знаходиться у розшуку Інтерполу. За оцінками експертів їх вартість – 9 млн».

Тоді слідство до суду не дійшло, а мотоцикли були повернуті на зберігання Дмитру Ткаченко. Але Дзюбинський у свою чергу бачить у цьому чергове порушення:

«Ми не знаємо де ці мотоцикли поділися зараз і ми поновимо слідство по цій справі. Це я вам обіцяю».

А щодо спортивного спорядження: мотоциклів і квадроциклів, які без ухвали вилучили з гаража, поліцейський має наступну позицію:

«Всі дії були законні. Ми побачили, що один мотоцикл – у розшуку, у частини не співпадають номери, а ще частина – без належно оформлених документів. Зараз усі вони мають бути на штраф майданчику Сумського райвідділку. І так, вони були вилучені до відкриття провадження, слідчі мають узаконити свої дії в суді»

Попри таку катавасію останньої доби, машину Hyundai Accent не знайшли. Але обшуки триватимуть, запевнив нас Вадим Дзюбинський, заступник начальника ГУ Нацполіції Сумщини.

Завтра слідкуйте за новинами на СТС, аби побачити більше подробиць справи у відеоверсії даних подій.

Альона Бояринова (Щербакова), журналістка проекту «(не)ПРИЧЕТНІ»

Поділитися в соціальних мережах: