Одна сигарета на день подвоює ризик раптової смерті немовляти

Згідно з новим дослідженням, матері, які курять під час вагітності, піддають майбутніх дітей подвійному ризику раптової смерті через зупинку дихання. Аналіз даних 12 млн дітей кількісно оцінив шкоду куріння.

Іноді навіть зовні здорові діти у віці до півроку несподівано вмирають через зупинку дихання. Це явище відоме як синдром раптової дитячої смерті (СРДС). Починаючи з 90-х років минулого століття, кількість таких випадків скоротилася удвічі – в основному завдяки рекомендаціям укладати дитину на спину і уникати небезпечних предметів в дитячих ліжечках.

На цьому тлі став очевидним вплив ще одного фактора ризику – куріння. Сучасні дослідження показують, що, якщо батьки палять, ризик смерті їхньої дитини від СРДС збільшується в кілька разів. Новітній аналіз, про який розповідає Popular Science, дозволив кількісно оцінити негативний вплив куріння.

Дослідивши дані про 12 млн дітей, що народилися з 2007 по 2011 рік, вчені з Дитячого науково-дослідного інституту в Сіетлі виявили, що навіть одна сигарета в день може погубити майбутню дитину.

Якщо під час вагітності мати курить один раз на добу, це підвищує ймовірність СРДС у два рази в порівнянні з повною відмовою від куріння. Кожна наступна сигарета додатково збільшує цей ризик.
Якщо мати курить протягом усього процесу виношування, ризик СРДС у її дитини буде підвищено у 2,52 рази. Скоротивши кількість викурених сигарет в третьому триместрі, можна знизити його на 12%. Повна відмова від куріння на цьому етапі зменшить ризик на 23%. Якщо жінка курила і кинула незадовго до вагітності, вірогідність СРДС у її дітей все одно вище норми в 1,47 рази.

Передбачається, що куріння викликає 22% всіх випадків раптової дитячої смерті, хоча зв’язок цих явищ поки неясний.
Можливо, нікотин змінює концентрацію серотоніну і інших нейромедіаторів в стовбурі мозку майбутнього плоду.

Важливо відзначити, що СРДС – рідкісне явище, так що навіть подвоєний ризик становить менше 2 випадків на 1000 немовлят. Крім того, серед майбутніх матерів в США курять лише 11,6%. Проте, результати дослідження не тільки допоможуть врятувати сотні дитячих життів на рік, а й дадуть багатьом жінкам додатковий стимул відмовитися від куріння.

Тривале дослідження виявило ще один плюс відмови від куріння. Люди, які кинули курити, набагато рідше хворіють на ревматоїдний артрит.

Джерело: hightech.plus

Поділитися в соціальних мережах: