ОККО програла суд по “газовій” справі та повинна заплатити штраф

Верховний Суд підтримав рішення АМКУ за змовою на ринку скрапленого вуглеводневого газу (СВГ) в 2017 році і визнав штраф в розмірі майже 2,9 млн грн.

Верховний Суд не задовольнив касацію ТОВ “ОККО-Рітейл” та визнав штраф в розмірі майже 2,9 млн грн., накладений Антимонопольним комітетом України (АМКУ) у справі про антиконкурентні узгоджені дії на ринку скрапленого газу.

Як повідомляє прес-служба АМКУ, Верховний Суд залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій в “справі №910 / 12487/18 за позовом ТОВ “ОККО-Рітейл” про визнання недійсним рішення АМКУ від 21.06.2018 р №315-р в частині, що стосується цього суспільства“.

В АМКУ нагадують, що в червні 2018 року було визнано такими, що порушують антимонопольне законодавство дії груп Надія, WOG, ОККО і ТОВ Факторинг Груп, “які складалися в схожому підвищенні цін на СВГ при його реалізації в роздріб в серпні 2017 року». Як відзначають в АМКУ, аналіз ситуації на ринку “спростовує наявність об’єктивних причин для вчинення відповідачами таких дій, що призвело до обмеження конкуренції”.

За порушення на компанії накладено штрафи в загальній сумі 40 996 727 грн. Безпосередньо на ОККО-Рітейл – 2 882 011 грн.

Всі відповідачі по справі оскаржують рішення Комітету.

У травні цього року АМКУ оштрафував три мережі АЗС за змову при встановленні цін на паливо на загальну суму 77 млн ​​грн. Зокрема, за антиконкурентні узгоджені дії на ринках високооктанових бензинів штраф ОККО перевищив 18 млн грн, на ринках дизпалива – майже 17 млн ​​грн.

Джерело: biz.liga.net

Поділитися в соціальних мережах: