Оприлюднили список ліфтів у сумських будинках, якими можна користуватися

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу громадян на те, що ліфти, встановлені у багатоповерхових будинках, можуть експлуатуватися лише за наявності у експлуатуючої організації відповідних дозвільних документів, виданих Держпраці на підставі позитивного висновку технічної експертизи, та нагадує правила користування ліфтом.

Наводимо перелік ліфтів, встановлених у багатоповерхових будинках міста Суми, які відповідають вимогам охорони праці та дозволені до експлуатації.

З метою уникнення нещасних випадків під час користування ліфтом у разі встановлення факту експлуатації ліфту, що знаходиться поза законом (не увійшов до вищенаведеного переліку), необхідно звернутися до балансоутримувачів, власників ліфтів, Сумської міської ради, або до Управління Держпраці у Сумській області.

Також задля вашої власної безпеки зауважуємо на необхідності безумовного дотримання Правил користуванням ліфтом. Ваша обережність та пильність може зберегти життя і здоров’я Ваше, Ваших рідних та дітей!

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ПАСАЖИРСЬКИМ ЛІФТОМ:

  •  Для виклику кабіни натисніть кнопку виклику на поверховій площадці.
  •  Після автоматичного відчинення дверей, переконайтесь в тому, що кабіна знаходиться перед Вами. Увійшовши до кабіни, поверніться обличчям до двірного отвору, пересвідчившись, що нічого не заважає зачиненню дверей.
  •  Натисніть кнопку потрібного поверху. Двері зачиняться автоматично та кабіна прийде у рух. Якщо двері зачинились, а кабіна стоїть на місці, натисніть кнопку “СТОП”. Двері автоматично відчиняться для виходу.
  •  При русі донизу кабіна може зупинитись на проміжних поверхах для посадки інших пасажирів.
  •  При перевезенні дитини та дитячої коляски обов’язково тримайте дитину на руках та першими увійдіть з нею до кабіни, після чого завезіть за собою порожню коляску.
  •  При виході з кабіни спочатку вивезіть порожню коляску, а потім вийдіть самі з дитиною на руках.
  •  При поїздці дорослих з дітьми до 7 років, першими до кабіни повинні заходити дорослі, а потім діти. При виході – першими виходять діти.
  •  Перевезення вантажів великих габаритів допускається тільки в присутності обслуговуючого персоналу.
  •  Для термінової зупинки кабіни натисніть кнопку “СТОП” при її наявності.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

–       Прикладати зусилля для відкриття та закриття дверей.

–       Знаходитись в площині дверного отвору, притулятись до дверей.

–       Проїзд дітей віком до 7 років без супроводження дорослих.

–       Палити у кабіні, перевозити легкозаймисті речовини та рідини у відкритому посуді, сипучі речовини у відкритій тарі, великогабаритні матеріали.

–       Перевантажувати ліфт.

–       Користуватися ліфтом під час пожежі й землетрусу.

УВАГА!

При зупинці кабіни між поверхами не намагайтесь самостійно вийти з неї – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО. Натисніть кнопку “ВИКЛИК”, сповістіть диспетчера про те, що трапилось та виконуйте його вказівки. Про всі несправності сповіщайте обслуговуючий персонал або диспетчера.

За матеріалами Прес-служби Управління Держпраці у Сумській області

Поділитися в соціальних мережах: