Паліативна допомога: на Сумщині готують нову програму

Саме питанню паліативної допомоги людям з невиліковною хворобою, які потребують повсякчас кваліфікованої медичної допомоги та догляду, а також  психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки, була присвячена нарада в обласній раді, яку провела заступник голови Тетяна Головко.

Залучені до розмови провідні спеціалісти з охорони здоров’я, депутати обласної ради, представники громадських організацій і духовенства наразі обговорювали проект обласної Програми розвитку паліативної допомоги на 2018-2020 роки, яку планується затвердити уже на черговій сесії обласної ради.

На превеликий жаль, сьогодні відсутні національні стандарти паліативної допомоги, з гіркотою констатують медики. І все ж сумчани вирішили піти непротореним шляхом, підготувавши свою власну програму, над якою певний час трудилися, узгоджуючи різні аспекти, спеціалісти і громадські активісти.

Звичайно, можна прийняти масу потрібних документів, але без необхідного фінансового підтвердження це буде лише декларація. Заплановано, що фінансування обговорюваної програми здійснюватиметься з обласного та місцевих бюджетів, благодійних фондів та будь-яких інших джерел, не заборонених вітчизняним законодавством. За попередньою оцінкою, видатки на фінансування заходів з виконання програми становитимуть 29597,9 тис. гривень .

Підбиваючи підсумки наради, її учасники зійшлися на тому, що сьогодні стало на часі підвищення кваліфікації медичних працівників з питань паліативної допомоги (насамперед йшлося про учнів Лебединського і Сумського медучилищ), забезпечення ранньої діагностики, доступності на рівнях первинної, вторинної та третинної медичної допомоги, інтеграції паліативної допомоги в існуючу систему медичної допомоги, створення спеціалізованого закладу (хоспісу), запровадження служби паліативної допомоги вдома (створення мобільних бригад). Окремим рядком варто зазначити про паліативну допомогу хворим діткам.

Вирішено, що до засідання профільної депутатської комісії обласної ради ще будуть надходити зауваження і доповнення до програми, яку потім розглянуть депутати уже на пленарному засіданні сесії.

Джерело: sorada.gov.ua