Перехід між ТЦ «Київ» і «McDonald’s» не ліквідують, а убезпечать

Громадська експертна комісія (ГЕК) з транспорту прийняла рішення рекомендувати виконавчому комітету Сумської міської ради не надавати дозволу на ліквідацію наземного пішохідного переходу між універмагом «Київ» та закладом швидкого харчування «Макдональдз», а задля підвищення безпеки учасників дорожнього руху облаштувати на цій ділянці піднятий пішохідний перехід, з обов’язковим встановленням острівця безпеки, забезпеченням спрямованої підсвітки та дублюванням дорожніх знаків згори.

«Щоб розуміти, як діяти в тій чи іншій дорожній ситуації місцева влада повинна засвоїти просте правило – місто для людей, а головним на дорозі є пішохід. Заганяти пішохода в підземні або надземні переходи є згубною містобудівною практикою, припустимою лише у випадках, коли іншого виходу не існує. Сьогодні підняті пішохідні переходи, що являють собою трапецієподібну опуклість, підняту до рівня тротуару, вже побудовані й експлуатуються в Києві, Одесі, Івано-Франківську та інших містах України, але в Сумах навіть не розглядалася така можливість, напевно, тут ще не готові крокувати в ногу з прогресом», – вважає голова ГЕК з транспорту Володимир Ведмедєв.

Підняті пішохідні переходи виявляються навіть більш безпечними, ніж регульовані, адже змушують водіїв гарантовано знижувати швидкість, рухатися плавно, без ривків і хаотичних маневрів. Сама конструкція таких переходів призводить до того, що пішоходи не виходять за їхні межі, а під час дощів вода не затримується на них. «Важливо, щоб піднятий перехід був правильно побудованим. Це проста інженерна споруда, але місцеві реалії накладають свій відбиток. Погляньте, наприклад, на вулицю Горького, де під час останнього ремонту проїжджої частини деякі люки були закатані в асфальт. Для піднятого переходу потрібно правильно зробити ухил, вибрати висоту, за необхідності очищати від опадів, посипати», – пояснює заступник голови ГЕК Дмитро Шестерньов.

per
pereh

Використані зображення належать Іллі Варламову, varlamov.ru

Поділитися в соціальних мережах: