Переважна більшість українських чоловіків хоче бачити своїх жінок на кухні

Майже 70% українських чоловіків вважають, що найважливішою роллю жінки є турбота про дім, але 50% підтримують упровадження гарантованої частки посад для жінок в уряді, парламенті та на керівних посадах у компаніях.

Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, про це свідчать дані дослідження “Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства стосовно жінок”, проведеного коштами Фонду ООН з питання народонаселення і уряду Великої Британії, презентовані в середу в Києві.

“Майже 70% респондентів вважають, що найважливіша роль жінки – це турбота про дім і готування для всієї рідні. Значна частина чоловіків продовжує пов’язувати соціальне призначення жінок із функціями домогосподинь, які мають народжувати дітей, виховувати та піклуватися про них. Респонденти не демонстрували одностайності в питанні впровадження гендерних квот … лише половина українців підтримала ідею гарантування фіксованої частки посад для жінок в уряді, парламенті та великих організаціях і компаніях”, – ідеться в результатах дослідження.

Згідно з результатами, 82% опитаних українців погодилися, що є “чоловічі” та “жіночі” професії, 50% зазначили, що чоловіки кращі в політиці або бізнесі.

70% українців зазначили, що жінка має насамперед бути гарною господинею, 67% – поступливою дружиною.

Водночас кожен третій українець (27%) брав відпустку або відгул для проведення часу з сім’єю, 18% погодилися, що чоловік має право вдарити жінку в разі її зради.

31% опитаних українців зізналися в емоційному насильстві стосовно своїх жінок, 19% – в економічному, 13% – фізичному, 5% – у сексуальному насильстві.

Загалом було опитано 1520 українців віком 18-59 років у всіх областях, крім окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму. Похибка вибірки не перевищує 2,85%. Опитування проводилося в лютому-березні 2018 року.

Джерело: ua.interfax.com.ua