Перші результати перевірки сумських ТРЦ

Понад 15 тисяч порушень пожежної безпеки в українських ТРЦ, дитсадках, школах і лікарнях зафіксувала ДСНС. Найгірший стан справ у Донецькій, Сумській та Тернопільській областях. Про це на засіданні уряду повідомив очільник відомства Микола Чечоткін.

Загалом, Державна служба України з надзвичайних ситуацій уже перевірила 1319 об’єктів.

«Перевірено 937 шкільних і дошкільних закладів, 56 лікарень зі стаціонарним лікуванням, 326 торговельно-розважальних центрів і об’єктів дозвілля. За порушення вимог пожежної безпеки до суду подано позови на закриття 37 таких закладів, з яких 16 торговельно-розважальних центрів, 18 дошкільних і шкільних навчальних закладів  і 3 лікарні», – зазначив Микола Чечоткін.

Очліьник ДСНС зауважив, що перевіркам підлягає більше 30 тисяч об’єктів масового перебування людей, з яких понад 4 тисячі торговельно-розважальних центрів, майже 2 тисячі лікарень, понад 25 тисяч шкіл і дитячих садків.

Димом і вогнем тестували і ТРЦ Сумщини. Регіональні рятувальники розпочали перевірки із найбільших розважальних центрів області.

Спершу проінспектували “Мануфактуру”. Згідно із актом перевірки, рятувальники виявили 33 порушення. Зокрема, деякі шляхи евакуації завалені обладнанням або меблями, немає затвердженої інструкції, що передбачає дії персоналу під час надзвичайної ситуації, підлога у кінотеатрі не з важкозаймистих матеріалів тощо.мануф

Потім випробування від надзвичайників пройшов ТРЦ “Лавина”. Там виявили, що манікюрний салон не обладнаний системою протипожежного захисту; не весь обслуговуючий персонал має індивідуальні апарати для захисту органів дихання; зрошувачі, що повинні гасити полум’я, зашиті підвісною стелею; не всі датчики пожежної сигналізації можуть спрацювати;  ускладений доступ до деяких сповіщувачів. Всього зафіксували 46 порушень.лавина

Щодо ТРЦ “Універмаг “Київ”, то остаточних результатів перевірки ще не оприлюднили. Проте, вже на першому етапі навчань було виявлено чимало недоліків.

Вонеборці не могли ліквідувати умовну пожежу, бо не вдалося дістатися автодрабиною до верхніх поверхів будівлі. На заваді стали: дроти мережі електротранспорту, припарковані авто, прибудови та надбудови до торговельно-розважального центру.

Не на всіх поверхах “Універмагу “Київ” спрацювало оповіщення, а система димовидалення не діяла взагалі.киев

Нагадаємо, масштабні перевірки громадських закладів – від садочків до великих розважальних центрів на предмет дотримання норм, передусім, пожежної безпеки, наприкінці березня ініціював Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Поштовхом до проведення такої інспекції стала трагедія у м. Кемерово (РФ). Там під час пожежі у місцевому ТРЦ “Зимова вишня” загинули десятки людей, більшість із них – діти.

Джерело: tribuna.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: