Підстанцію, яка живить одну з тролейбусних ліній у Сумах, відремонтувати неможливо

Підстанція №1, яка живить електрикою тролейбусну лінію в районі вулиць Героїв Сумщини та Троїцької в Сумах, ремонту не підлягає. Її треба міняти на нову.

На цих вулицях місцеві не бачили тролейбусів упродовж останніх трьох тижнів. Альтернатива – два комунальні автобуси та три приватні. Хоч мікрорайон – не околиця міста, виїхати з нього складно, говорять люди.

“Я кожного дня їжджу, бо працюю тут, а живу поблизу аеропорту. Дуже не подобається. Тепер їжджу маршрутками”, – каже сумчанка Ольга Бондаренко.

“Відстежую автобуси по GPS навігації, бо комунальний транспорт, мабуть, єдиний у нас в місті, хто вішає активні GPS-маячки на свій транспорт. Тому, так відстежую, ось повинен зараз під’їхати хвилин через 10”, – ділиться сумчанин Іван Гнатенко.

Підстанції, що живить тролейбуси на цій вулиці, понад 50 років. Вона розташована у сквері “Дружба”, і, зі слів директора КП “Електроавтотранс” Андрія Новика, полагодити її не можна.

“По всім висновкам, які ми маємо на цей час, вона вже ніякому ремонту не підлягає. Вона потребує демонтажу. Її треба замінити на триагрегатну модульну підстанцію, але така підстанція по терміну – це близько десь 8-9 місяців із моменту проєктування до моменту встановлення. І коштує вона приблизно під 70 мільйонів грн”, – зазначив Новик.

Тому на період будівництва нової пропонують купити пересувну.

“Модульна двохагрегатна мобільна підстанція дуже швидко монтується. Коштувати це буде десь близько 10-15 мільйонів гривень”, – додав директор підприємства.

Придбати таку планували торік за 35 млн грн, але гроші довелось віддати, щоб протидіяти поширенню Covid-19.

“Думаю, що на перший час ми будемо купувати модульну пересувну підстанцію для розв’язання цього питання, а надалі потрібно будувати нову стаціонарну підстанцію. Що стосується Троїцької, там курсують лише автобуси наші маршрути комунальні – це 58А та 62. А також маршрути приватних перевізників № 11, 23 та 53 зранку”, – розповів начальник відділу транспорту Сумської міськради Сергій Яковенко.

Коли повернуться комунальні тролейбуси на ці вулиці,ні в “Електроавтотрансі”, ні у відділі транспорту та логістики ще не знають.

Суспільне

Поділитися в соціальних мережах: