Після 20 квітня на Сумщину повернуться холоди

Цьогорічна весна вже вдруге б’є рекорди, спершу березень виявився надвологим, а тепер «естафету» перехопив і квітень. Виявляється, синоптичні показники наближаються до свого максимуму, говорить кліматолог Василь Троцюк, директор Науково-аналітичного центру.

«Наразі повітря прогрілось до 22-23 градусів, тоді як рекорд (за 140 років спостережень) було зафіксовано в середині квітня 1973 року, коли повітря прогрілось до 25 градусів тепла, — говорить Василь Троцюк. — Причиною такого стрімкого підвищення температури повітря став теплий антициклон, який з Середньої Азії присунув на схід України, а також теплий фронт циклону, що підійшов з Балкан. Завдяки цьому у нас зараз тепліше, аніж навіть у Римі, де зазвичай суттєво вищі температурні показники, натомість там зараз усього +14 градусів».

Фахівець запевнив, що до кінця тижня утримуватиметься тепла погода, подекуди випадатимуть дощі. А от після 20 квітня знову похолодає, вдень очікується близько 6-8 градусів тепла, вночі будуть заморозки (близько нуля), а ще може випасти дощ із снігом. Причиною цього стане холод, який надійде з Арктики. Ось такі погодні гойдалки готує нам погода цього місяця.

Джерело: expres.ua

Поділитися в соціальних мережах: