Подружжя з РФ попросило політичного притулку в Україні

Українські прикордонники затримали на кордоні з РФ двох громадян Російської Федерації, які незаконно перетнули державний кордон в Сумській області. Росіяни заявили, що вони подружня пара, ховаються від політичних переслідувань і попросили політичного притулку в Україні, повідомив прес-центр Державної прикордонної служби України в понеділок, 13 травня.

Затриманий чоловік розповів, що більше 10 років займався продажем автомобілів, але зазнавав постійного тиску з боку правоохоронців: начальник одного з ГУВС Москви регулярно вимагав у нього хабара. У 2010 році, за словами росіянина, він був змушений закрити свій бізнес через постійні погрози і створення штучних перешкод представниками влади.

Також чоловік заявив, що створив і адміністрував інтернет-сторінку, на якій розміщував критичні матеріали про дії російської влади, негативно висловлювався про анексію Криму і зовнішню політику Кремля, рекламував інших опозиційних блогерів.

Росіянин також повідомив, що з 2014 року, після прийняття в РФ “пакета Ярової” і публікації коментаря про катастрофу MH17, він і члени його сім’ї стали отримувати погрози з вимогами видалити ці матеріали.

Рішення бігти в Україну подружня пара прийняла, за їхніми словами, “через дотримання і забезпечення в Україні фундаментальних прав і свобод людини”.

У ДПСУ повідомили, що наразі відносно затриманих громадян РФ проводиться перевірка.

Джерело: zn.ua

Поділитися в соціальних мережах: