Поховання в Сумах затримуються не з вини суддів

Ковпаківський районний суд у м. Суми повідомляє, що клопотання про призначення судово-медичної експертизи в кримінальних виробництвах за фактом смерті громадян, в Ковпаківському райсуді Сум розглядають щодня, включаючи вихідні та свята.
За даними суду, останнім часом зросла кількість звернень громадян до керівництва суду через неможливість своєчасного поховання рідних, а саме через затримку у призначенні судово-медичної експертизи. При цьому громадяни відзначають, що працівники слідчих органів поліції пояснюють затримку тим, що у вихідні судом не розглядаються їхні клопотання. Однак ця інформація не відповідає дійсності, повідомила прес-секретар Ковпаківського райсуду Сум Вікторія Сиріцин.

«Наголошуємо, що по суботах і неділях, а також у святкові дні, з 8.00 до 17.00, в Ковпаківському районному суді міста Суми чергують слідчі судді для розгляду клопотань слідчих про проведення експертизи трупів. З питань щодо розгляду таких клопотань рекомендуємо звертатися до канцелярії суду за телефоном: (0542) 61-11-63», — поінформувала В. Сиріцин.

Нагадаємо: 16 марта 2018 року набули чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими встановлено новий порядок призначення експертиз у кримінальних виробництвах.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 244 КПК України клопотання про проведення експертизи розглядається слідчим суддею місцевого суду не пізніше п’яти днів з дня його надходження до суду. З огляду на актуальність питання своєчасного призначення судово-медичної експертизи у кримінальне провадження за фактом смерті громадян, 16 березня 2018 року відбулися збори суддів Ковпаківського районного суду Сум, на яких встановлено чергування слідчих суддів для розгляду клопотань слідчих про проведення судово-медичної експертизи в порядку ст. 244 КПК України.

За даними Зарічного районного суду Сум, у них ідею такого чергування збори суддів не підтримали у зв’язку з меншою кількістю клопотань.

Джерело: dancor.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: