Покинутий майданчик: чому міська влада в Сумах так ставиться до незахищених верств населення

Покинули недоробленим – це про сумський спортивний майданчик для людей з інвалідністю у сумському парку імені Кожедуба. Ідею, яка перемогла у конкурсі громадських проєктів у 2017 році, мали реалізувати 2018-го. Але досі не завершили, пише Суспільне.

Майданчик мав бути спеціально обладнаним місцем – інклюзивним спортивно-ігровим. На ньому планували встановити адаптовані для дорослих та дітей-візочників гойдалки.

Це надія багатьох людей, це перший проєкт партиципаторного бюджету, який об’єднав багато людей з інвалідністю”, – розповідає спортсмен з інвалідністю Микола Педоренко.

Бюджет проєкту – майже мільйон гривень. На реалізації він два роки. За цей час на майданчику з’явилися кілька стендів, металева споруда і викладена плиткою бетонна основа. На цьому будівництво й припинилося.

“Припинилося, так як припинилося фінансування. Ми написали звернення, щоб нам виділили фінансування для того, щоб ми могли закінчити об’єкт цього року (2020-го – ред.)”, – розповів начальник управління капітального будівництва Сумської міськради Віталій Шилов.

На питання, на скільки відсотків виконаний цей проєкт, він відповів, що відсотків на 15-20.

“Будуть виділені кошти – закінчимо в цьому році, не виділять кошти – будемо закінчувати наступного року,

Договір із підрядником, сказав Віталій Шилов, вони розірвали. Працювала тут будівельна компанія “Хом Сторі”. Сума контакту складала 1,5 млн грн. Номер мобільного директора компанії Олексія Скіренка – поза межами зв’язку.

Це показник ставлення влади до соціально незахищених верств населення, бо це не єдиний приклад. Мій проєкт-переможець у 2018 році також не реалізований”, – говорить Микола Педоренко.

Чоловік говорить про будівництво пляжу для людей з інвалідністю на березі Псла. Його відклали через зміни у законодавстві.

Поділитися в соціальних мережах: