Поліетилен чи папір: сумчанам пропонують альтернативу «зручній» упаковці

Сьогодні на брифінгу в Сумській міськраді начальник відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Олег Дубицький та завідувач кафедри прикладної екології СумДУ Сергій Шевченко обговорили проблеми використання поліетилену в побуті та розповіли про альтернативні варіанти упаковки продуктів.

«Поліетилен не є небезпечним для людини, але проблема в тому, що він  не розкладається у навколишньому середовищі. Щонайменше 400 років потрібно, щоб поліетилен розклався на шматочки. Він просто накопичується в природі. Також через нього гинуть птахи та тварини, адже сприймають поліетилен як їжу», – говорить  Сергій Шевченко.

Близько 23 країн прийняли рішення на законодавчому рівні відмовитися від використання поліетилену в торгівельних мережах і перейти на альтернативну упаковку. У Сумах лише в деяких магазинах можна обирати: поліетилен чи папір.

 «У реалізації є паперові пакети, тому на вибір споживача – купувати поліетилен чи паперові пакети» , – повідомив Олег Дубицький.

Поки що сумським магазинам та іншим представникам сфери торгівлі не заборонятимуть використовувати пакети. Наразі на законодавчому рівні не прийняті обмеження щодо використання поліетилену. Та й нема налагодженої системи виробництва великого об’єму паперових упаковок чи сумок з тканини.

Та 28 січня у Верховній Раді зареєстрували законопроект №9507, який пропонує заборонити продавати пластикові пакети в магазинах і інших об’єктах роздрібної торгівлі. Можливо, у майбутньому місто Суми, як і вся Україна, відмовиться від використання цього виду упаковок.

Галіна Корявко

 

Поділитися в соціальних мережах: