Поліція Сумщини звітує про результати операції “Мак”

Правоохоронці Сумщини проводять операцію “Мак” з початку літа. За цей час ними було виявлено 58 фактів незаконного посіву нарковмісних рослин та вилучено 5 340 кущів маку та конопель.

У 52 випадках рослини вирощувались громадянами на присадибних ділянках, та ще один посів поліціянти виявили на території сільськогосподарського підприємства. Також було виявлено 5 місць зростання дикорослих посівів у місцях, віддалених від людських осель.

За фактами незаконних посівів в поліції розпочато 53 кримінальні провадження за статтею 310 Кримінального кодексу України (незаконний посів або вирощування снодійного маку чи конопель), в рамках яких 19 особам оголошено повідомлення про підозру. П’ятьом громадянам працівники поліції склали адмінпротоколи – у відповідності статтей 106-1 та 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відтак, правоохоронці знищили 5 340 рослин: 4 135 кущів конопель та 1 205 – маку снотворного.

Заходи по виявленню подібних «міні-плантацій» будуть тривати до кінця вересня. Працівники поліції закликають всіх небайдужих громадян, кому стали відомі факти вирощування нарковмісних рослин, або відомі особи, що займаються подібним «городництвом», повідомляти про це до найближчого відділку поліції або за телефоном «гарячої» лінії «102».

Поділитися в соціальних мережах: