Понад 10 тисяч дітей Сумщини з 1 вересня навчатимуться по-новому

5

З 1 вересня 2018 року першокласники Сумщини навчатимуться за новими програмами і в нових сучасних умовах.

Під час колегії облдержадміністрації директор Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова наголосила на тому, що створити ці умови у школах має місцева влада.

«За новим державним стандартом початкової загальної освіти з першого вересня 2018 року розпочнуть навчання 539 класів, де навчатиметься 10 258 дітей, – повідомила вона. – На виконання законів про освіту та розпоряджень Кабміну необхідно до 1 вересня забезпечити кожен заклад новітніми засобами навчання в початковій школі та створити нове освітнє середовище, що передбачає мобільні меблі для учнів, інтерактивне обладнання з доступом до мережі Інтернет, облаштовані осередки для читання, письма, природознавства, математики, мистецтва, ігрову зону із мистецьким осередком, спортивну залу та майданчик».

За її словами, фінансування початкової школи передбачається за кошти місцевих бюджетів. Крім того, державним бюджетом заплановано цільову субвенцію у сумі майже 100 мільйонів гривень на всі класи в Україні. Також в області є залишок субвенції 2017 року у сумі 60 мільйонів гривень, яку планують розподіляти на початкову школу. Для навчання в нових умовах уже підготовлено 172 педагоги, ще необхідно підготувати 609 вчителів, котрі навчатимуть першокласників.

Говорили під час колегії і про розвиток опорних шкіл. Наразі на Сумщині створено 20 опорних навчальних закладів, 9 із яких – в об’єднаних територіальних громадах. Крім того, в області прийнято рішення про створення ще чотирьох опорних навчальних закладів – це Дубов’язівський НВК, Козацький НВК, Коровинська ЗОШ та Тернівська ЗОШ.

Поділитися в соціальних мережах: