Попри боротьбу влади стихійна торгівля на вулицях Сум продовжує процвітати

3

З настанням тепла стихійних торговців у Сумах становиться все більше.

Зрозуміло, що тема є дуже болючою. З одного боку, така торгівля є нелегальною та несе втрати бюджету міста. Разом з тим, деяких людей життя змушує таким чином заробляти собі на хліб.

5

Про проблеми та методи боротьби поговорили учора, 28 квітня, на брифінгу в мерії. За словами заступниці міського голови Ольги Волошиної, стихійна торгівля має зникнути з вулиць міста.

«Така торгівля несе небезпеку для здоров’я містян, ще й бюджет не отримує від цього «бізнесу» жодної копійки», – зазначила чиновниця.

Влада пропонує альтернативний варіант: перебратися з вулиць на ринок. На останньому засіданні виконкому мер Сум Олександр Лисенко доручив керівництву Центрального ринку та інших торжищ створити додаткові місця.

Таким чином, за символічну плату 2-10 грн. кожен бажаючий у комфортних умовах зможе продавати свою продукцію на ринку. До тих, хто продовжуватиме торгівлю у невстановлених місцях, застосуватимуть штрафні санкції.

За словами начальника управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» Руслана Голопьорова, працівники управління разом із поліцією охорони постійно проводять рейди з виявлення та припинення стихійної торгівлі. З початку року вже складено 259 адмінпротоколів.

Штраф за торгівлю у незаконних місцях складає від 340 до 1700 гривень. У разі повторного порушення такому підприємцю загрожує конфіскація товару. Якщо до продавця, який торгує без сплати податку, нагряне фіскальна служба, то це тягне за собою додатковий штраф у розмірі від 17 до 34 тис. грн., пише 0542.

Чиновники закликали сумчан не наражати себе та рідних на небезпеку та не купувати товари на стихійних ринках. Адже, побороти торгівлю можна лише за відсутністю попиту на таку продукцію. Крім того, людині, яка придбала неякісну продукцію, буде вкрай складно залучити недобросовісного продавця до відповідальності.