Поранений боєць з Сум потребує тривалої реабілітації

Пораненого на сході сумчанина Сергія Литвиненка переводять на реабілітацію в Ірпінський шпиталь сьогодні, 14 липня, повідомляє Суспільне. До цього його лікували в чотирьох лікарнях.

Боєць потрапив під обстріл 22 червня 2020 року в районі Попасної Луганської області. Він – кулеметник мотопіхотного батальйону 30-ї окремої механізованої бригади.

Його дружина Олена Литвиненко розповідає, як дізналась про поранення чоловіка.

“Він мені, за 15 хвилин по четвертій ранку, написав: “Доброго ранку, кохана!” – і на цьому зв’язок обірвався”, – згадує вона.

За її словами, спочатку його прооперували у попаснянській лікарні.

“Тому що сказали, що не довезуть, потім в Часів Яр його перевели, з 8-го до 22-го він був у харківському шпиталі – 65-му. Дві доби був без свідомості, дихав самостійно”, – згадує вона.

Коли до нього приїхали рідні, чоловік прийшов до тями, каже Олена Литвиненко.

“Він чекав і знав, що ми приїдемо з мамою. 8-го числа його санавіацією переправили до київського шпиталю. Зараз він там перебуває. Стан – середньої тяжкості, він намагається ходити”, – говорить жінка.

Сергій Литвиненко розповідає, як все сталося.

“Стріляв я з кулемета великокаліберного – і по мені черга, тобто, відповідь була з лівого боку. Я праворуч стріляв, а вони – зліва. Я тікав до окопу – і не встиг. У бік потрапило – 7,62”, – згадує він.

Чоловік розповідає, які травми отримав.

“Пошкодили кишки, шлунок, діафрагму. Вже легше. Ще всередині все болить, а так, слава Богу, на ноги став”, – каже Сергій Литвиненко.

Зараз, говорить Олена Литвиненко, її чоловіка лікують безкоштовно, але попереду – тривала реабілітація. Тому родина почала збирати гроші. До чого готуватись їм, розповіли у громадському фонді “Суми”.

“Лікування в шпиталях, ми уже з 2014 р. працюємо і чітко знаємо, – це більш-менш нормально, але реабілітація здебільшого власним коштом оплачується”, – зазначає координаторка програми фонду Ольга Зінченко.

За її словами, це дуже-дуже дорого і довготривало. Також, на її думку, психологічна реабілітація теж є дуже важливою. Однак нею багато хто нехтує: від командування – до самих бійців.

Як довго триватиме реабілітація Сергія Литвиненка та скільки для цього потрібно коштів, має прокоментувати управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України.

Поділитися в соціальних мережах: