Порошенко підписав укази про ліквідацію місцевих судів

1

Президент України Петро Порошенко підписав укази, які передбачають ліквідацію місцевих судів і створення замість них окружних.

Про це йдеться на сайті Адміністрації Президента.

Заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов заявив, що в рамках стратегії судової реформи, затвердженої відповідним указом, а також на виконання вимог закону «Про судоустрій та статус суддів», до підписання пропонуються укази щодо реорганізації системи правосуддя, зокрема ліквідації, створення те реорганізації певних судів. Він зауважив, що це стосується як місцевих судів, так і судів апеляційної інстанції.

Філатов повідомив, що будуть створені Окружні господарські суди, замість судів у районах також будуть створені окружні суди. «Це буде уніфікований підхід до всіх судів першої інстанції», — сказав він.

За його словами, також ліквідовуються та створюються певні суди у великих містах з метою організаційної та фінансової оптимізації, для того, щоб забезпечити ліпший доступ до правосуддя та більш ефективний розгляд судових справ.

Вища рада правосуддя під час консультацій підтримала ці подання, і документи подаються Державною судовою адміністрацією, додав Філатов.

За словами Порошенка, зараз також «йде набір нових судів».

Він повідомив, що зараз відбувається процес ліквідації, реорганізації та створення нових судів і заповнення посад суддів людьми, які проходять систему оцінювання, заповнюють необхідні декларації, проходять антикорупційну перевірку.

Порошенко заявив, що нові суди будуть формуватися на абсолютно прозорому конкурсі.

Поділитися в соціальних мережах: